CHPli başkandan “Torpil ve Osmanlıca”ya gönderme

CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, Osmanlıca’nın liselerde zorunlu ders olarak okutulmasına yönelik yapılan hazırlığa ve hükümet yetkililerinin yakınlarının bürokraside torpille üst düzey görevlere atandıklarına dair iddialara ilişkin sosyal medya ü

“Tek eksikleri Osmanlıca…”

Curoğlu ilk olarak twitter hesabından Osmanlıca Dersi tartışmalarına yönelik Erdal Erkan adlı bir takipçisinin paylaştığı tweeti retweedledi. Üzerinde yırtık önlükler ve ayaklarında eskimiş ve yırtık ayakkabılar bulunan öğrencilerin fotoğrafını twitterda paylaşan Başkan Curoğlu, üzerine düşülen “Tek eksikleri OSMANLICA. O da tamam olunca hiçbir sıkıntıları kalmayacak” şeklindeki notla Osmanlıca dersinin zorunlu ders olarak okutulması kararını tiye aldı.

“Torpilin yol haritası”

CHP İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu ayrıca, facebook hesabından Hükümet yetkililerine yönelik torpil iddialarına ilişkin de karikatür ile gönderme yaptı ve paylaştığı karikatür üzerine “Torpilin yol haritası” diye not düştü.

Hatırlanacağı gibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, KPSS'nin kadük hale getirilerek, hükümet yetkililerinin yakınlarının bürokraside torpille üst düzey görevlere atandıklarını öne sürmüştü. Koç, elindeki 85 kişilik bir listeyi de kamuoyu ile paylaşmıştı.

(Haber Hülya Sürücü)

 

12 Aralık 2014 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar