"Para karşılığında algı operasyonu"

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Cihan Saraç, adaylık sürecinde yapılmak istenen algı operasyonlarının yanlış ve boş olduğunu belirtti. Sakarya’da yapılan haberlerin çoğunun dayanağının olmadığını belirten Saraç, “Bu yalan haberleri yapan her kuru

7 Haziran seçimleri git gide yaklaşırken, siyasi kulislerde iyice hareketlenmeye başladı. Radyonet Haber’in sorularını yanıtlayan AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Cihan Saraç, seçimin yaklaşmasının ardından medyada algı operasyonlarının başladığını belirterek, “Yalan haber yapmak, para karşılığında iş görmek ve algı operasyonu yaratmak doğru değil. Bunu yapanlar sonuçlarına katlanacaklar. Bu konuya en güzel cevabı da Sayın Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan verdi. Ayrıca yapılan algı operasyonlarında bazı isimleri ön plana çıkartarak ‘kesin vekil olacak’ algısı yaratmaya çalışmak AK Parti ailesi için doğru bir şey değildir. Çünkü AK Parti’nin mecliste çalışacak adamlara ihtiyacı vardır. Çalışmayacak olan bu ben bile olsam kusura bakmasın çalışmayan ve çalışmayacak olan kişi adaylık listesine giremez” ifadelerini kullandı.

“Kalp krizi geçirirsiniz”

Medya kuruluşlarına para verildiği ve bu şekilde isimlerini ön plana çıkartmaya çalışan isimler olduğunu belirten Saraç, “Bazıları para vererek sürekli isimlerini gündeme getirmeye çalışıyor, hatta bunun için para alan ve para aldıkları isimlerin haberlerini yapan kuruluşlar var. Bunlar yanlış şeyler. Eğer siz çalışmazsanız, halk için güzel işler yapmaz para ile kendinizi ön plana çıkartmaya çalışırsanız, kusura bakmayın. AK Parti böyle bir parti değil, asla ve asla seçilemezsiniz. Ardından ‘neden seçilemedim o kadar da para harcamıştım’ deyip kalp krizi geçirirsiniz. Gerçek habercilik yapacaksınız. Eğer Cihan Saraç popülizm adına bu şekilde çalışmalar yapıyorsa, Cihan Saraç’ı da eleştireceksiniz ve haberini yapmayacaksınız” dedi.

“Genel Merkez’e kafa tutmayız”

AK Parti genel merkezinden gelecek her türlü görevi layığıyla yerine getirmek için ve hangi görev olursa onu en iyi yapmak için çalıştıklarını belirten Saraç, “Ben siyaset yapıyorum. AK Parti’nin kimliğini taşıyorum. Eğer bana bugün genel merkezimizden ‘Cihan, geri çekiliyorsun. Adaylık falan yok’ dese, benim aday olma gibi bir şansım yok. Çünkü biz böyle bir aileyiz. Genel Merkezin bizim için uygun gördüğü görevde çalışmalıyız. Çünkü araştırmalar sonucunda en yarlı olacağımız yer orası gözüküyordur ve ötesine geçmeyi istemek genel merkeze kava tabirle kafa tutmak AK Parti kültüründe yoktur” diye konuştu.

“Parasal habere karşıyım”

Basında para karşılığı haberler yapıldığını ve halka algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını belirten Saraç, “Bu süreçte parayı veren düdüğü çalar gibi bir algı var. Parayı veren, parayı alan kurumun manşetlerinden inmiyor. Para verilerek sürekli ön planda olunmaya çalışılıyor. Böyle bir algı operasyonuyla kusura bakmayın çalışıyor olmazsınız. Partimizin genel merkezi kimin çalışıp çalışmadığını, kimin iş yapacağını bir bir biliyor. Kimse kusura bakmasın parayla ön plana çıkmaya çalışmak, halka hizmet etmek değildir. Ben bu yüzden parasal yapılan, para karşılığında yapılan haberlere ve yaptıranlara karşıyım. Bu algı operasyonları tutmaz” ifadelerini kullandı.

“Künyeleri araştırılıyor”

Yalan haberler yapılarak algı operasyonu yapıldığını belirten Saraç, “Basında son günlerde aday adaylarının sayısının düşeceği ve bunun ardından da adayların belirleneceğine dair haberler var. Bunları kimler nereden uyduruyor bilmiyorum. Dayanakları olmadan haberler yapıyorlar. Böyle bir olay yok. Bunlara en güzel cevabı Sayın Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan verdi. O haberleri yapan kurumların yaptığı haberlerin yalan olduğunu belirten Akdoğan, ‘Bazı basın organlarında 16 Kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listeleri yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır’ dedi. Bu ne demek oluyor. Bu haberleri yapan kişiler uydurma haberler yapıyorlar. Size çok açık söyleyeyim, bu yalan haberleri yapan her kurumun künyeleri araştırılıyor. Bu yalanları atan herkes cezasını çekecek” dedi.

HABER – BARIŞ OKÇU

14 Mart 2015 , Cumartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 19 Mart 2015 , Perşembe

bahattin

Kolaymı milletvekili olmak halkın sayesinde vekil seçiliyorsunuz sonrada yan gelip yatıyorsunuz ee bari bu süreçte elinizi cebinize koyup para harcayın sonrasında malum elektrik su herşey bedava oh ne güzel milletvekil olasım geldi...

Tarih : 16 Mart 2015 , Pazartesi

salih

para çokomeel para çokomeel..

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar