Kimin Milletvekili olmasını isterdiniz?

AK Parti Sakarya Parti Sözcüsü Serdar Yener’in başkanlığında düzenlenen basın toplantısında AK Parti’nin milletvekili adaylarını belirlemek için aktif olan Sivil Toplum Kuruluşları (STK)'na bir anket yapacağı duyuruldu.

AK Parti İl binasında düzenlenen basın toplantısına AK Parti Sakarya Parti Sözcüsü Serdar Yener, SKM Başkanı Erdoğan Demirci, AK Parti Sakarya İl Yöneticileri Şeref Dorak, Fevzi Gürsoy ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında hali hazırda aktif olarak çalışmalarına devam eden STK’ların ‘Sakarya’da kimi milletvekili olarak görmek istersiniz?’ sorusuna yanıt vermeleri isteneceği duyuruldu. STK yöneticilerinin katılacağı anketin kapalı oylama şeklinde yapılacağı ve oylamanın bitmesinin ardından AK Parti Genel Merkezi’ne ağzı bağlı çuvallarla gönderileceği belirtildi.

Yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi;

-7 Haziran 2015 Pazar Günü yapılacak 25.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik aday tespit çalışmaları temayül yoklaması ve mülakatlar gerçekleştirilmiş olup ara komisyon çalışmaları Genel Merkezimizce devam etmektedir.

-Genel Merkezimiz Merkez Yürütme Kurulu tarafından aday tespit çalışmaları kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarının sürece dahil edilmesi konusunda prensip kararı alınmıştır. Bu kararın icrası çerçevesinde;

-İlimizdeki vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri tüm STK ların sadece yönetim kurullarındaki kişiler oy kullanacaklardır.

-Oy Kullanacak STK Yöneticilerine Verilecek Pusulada Yöneticilerden Kimi Milletvekili Görmek İstiyorsunuz şeklinde 7 İsim yazmaları istenecektir. En fazla 7 isim oy pusulasına yazılacaktır. Aynı zamanda 7 den az isim de pusulaya yazılabilecektir.

-Oy verme işlemi 23.03.2015 te saat 09.00-17.00 arasında Adapazarı Belediyesi Nikah Sarayında yapılacaktır.

-Oy pusulaları zarfa konularak kaptılacaktır.

-Kullanılacak olan oylar tasnifi burada yapılmayacaktır. Bir çuvalda birleştirilerek Genel Merkez Seçim işleri Başkanlığımıza teslim edilecektir.

-Oy vermek isteyen STK’lar onaylı Yönetim Kurulu Listelerini ibraz ederek oy kullanabileceklerdir.

-Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

20 Mart 2015 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 23 Mart 2015 , Pazartesi

elif

Ak Partide kimin milletvekili olmasını isterdim sorusuna cevaben işini yapan sözünü tutan vekil oldum diye kendini yüksek görmeyen bir vekil isterdim.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar