Agora AVM Yakında Açılıyor..

Adapazarı Belediyesi’nin arsa karşılığı ortak olduğu Serdivan Arabacıalanı’nda yapılan Agora Alışveriş Merkezi 1 Ay içerisinde hizmete açılıyor.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz Serdivan’da yapımı devam eden Agora AVM inşaat alanını gezerek ODAK Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Oral’dan bilgi aldı. 60 bin metrekare kapalı alanı kapsayan alışveriş merkezinde 102 dükkân bulunuyor. İlki İzmir’de yapılan Agora Alışveriş Merkezi’nin, ikincisi Adapazarı üçüncü inşaatı da Antalya’da yapılacak.

CAM ÇATI

Can güvenliği açısından 3 ayrı firmaya farklı derinliklerde zemin etüdü yaptırılan alışveriş merkezi iki katı zemin altında olmak üzere beş kat olarak inşa edildi. İnşaatta sadece 9 ay zemin iyileştirme çalışması yapıldığını belirten ODAK Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Oral, zeminden 25 metre aşağı inilerek 520 adet fore kazıkla daha güvenli daha sağlam bir yapı oluşturduklarını kaydetti. Önceliğini can güvenliğine verdiğimiz alışveriş merkezimizde sadece temel için 18 bin ton çimento kullandık. Alışverişi daha keyifli hale getirmek amacıyla çatımızı gün ışığı gören cam ve çelik konstriksüyondan yapmayı tercih ettik. Toplam 102 mağazada 98 marka hizmet verecek. Çocukların da düşünüldüğü alışveriş merkezimizde 1300 metrekarelik kapalı alanda 75 adet farklı oyun grubu bulunuyor. 1 Ay içerisinde açılışı yapılacak olan alışveriş merkezimizde şuan da 15 firma çalışmalarına başladı” dedi.

DİŞLİ “NÜFUSUMUZ HIZLA ARTIYOR”

Adapazarı’nın bulunduğu konum itibarıyla büyüme potansiyelinin yüksek bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Dişli, “İlçe nüfusumuz hızla artış gösteriyor. Bu artışla birlikte alışveriş merkezleri de büyük önem taşıyor. Agora Alışveriş Merkezimiz Adapazarlıların alışverişlerini yaparlarken çocuklarıyla eğlenip zamanlarını geçirebilecekleri bir mekân olacak. Birçok ürünün, toplu bir merkezde bir arada bulunabileceği Agora Alışveriş Merkezi, bu yönüyle tüketiciye fayda sağlarken, şehirde yüzlerce kişiye de istihdam sağlayacak” dedi.

7 Mayıs 2015 , Perşembe

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar