'Bu Kalp Seninle Sakaryaspor' - Özel Haber..

Sakaryaspor’un marşlarını besteleyen ve söyleyen, Sakaryaspor taraftarının gönlünde taht kurmuş olan Akif Yener’le çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Sakaryaspor’un 50. Yıl Marşı’nı kaleme alan Akif Yener, albümle ilgili mutluluklarını ve üzüntülerini anlattı.

Marşın bestelenmesi ve yaşanan süreci RadyoNet Haber’e değerlendiren Akif Yener’in o sıcak ve samimi sohbeti ile sizleri baş başa bırakıyoruz..

“Öncelikle RadyoNet’e çok teşekkür ederim şahsıma ve eserlerime olan desteğinizi unutamam ve bu vesile ile sizlere ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Uzun bir süre sonra tekrar karşınıza yeni bir albümle geldik. Albümüzün galasını 22 Nisan'da yaptık. Sağ olsun bütün sevenlerimiz bizi yalnız bırakmadı. Başta Sakaryaspor taraftarı Tatangalar olmak üzere bütün sevenlerimiz oradaydı hepsine ve size tekrar teşekkür ederim. Albüme geri dönecek olursak, bizim için çok uzun bir süreçti. Çok uzun ve çok stresli bir süreç geçirdik. Bir nokta dahi atlasanız bu bütün albümü yerle bir ediyor. Yani kısacası çok zorlu yollar sonunda albümümüzü çıkarttık. Yerel ve ulusal bazda çok fazla teveccüh var albüme. Ayrıca internet paylaşımlarında 400 bini dinleyiciyi geçtik. Amacımız minimum 4-5 milyon insana ulaşmak. Sakaryasporumuzu da eski şaşalı günlerine kavuşturmak.

Peki sizi albüm yapmaya iten ne oldu?

Yaklaşık 7 8 yıl evvel Sakaryaspor Stadı'nda, Sakaryasporumuzun bir maçını izlerken, şöyle tarif edeyim hınca hınç dolu ve Sakaryasporumuzun kazandığı bir maçta bir anda kağıdı kalemi çıkarttım ve Sakaryaspor ellinci yıl marşını yazmaya başladım. Şarkıyı bitirdikten sonra inanılmaz bir heyecana kapıldım. Sakaryaspor’un ellinci yılında hayatta olup olamayacağımı düşünmeye başladım. Acaba ellinci yılımızda bu marşı seslendirebilecek miyim diye düşündüm. Allah bana ömür nasip etti ve Sakaryaspor'un ellinci yılında, ellinci yıl marşını seslendirmeyi başardım.

Peki, marşların devamı gelecek mi?

Albüm yapmak zahmetli olduğu gibi çokta masraflı bir sektör. Masaya oturduğunuz da ciddi bir yekünü gözden geçirmeniz gerekiyor. Bir nevi ‘hiç tasvip etmesem de’ kumar gibi bir şey. Harcadığınız miktarları karşılayamayabilirsiniz. Ya da çok fazlasını alabilirsiniz. Fakat Sakarya bu anlamda çok garip bir şehir.

Sakarya bazı konularda konunun ucunun nereye gidemeyeceğini bilemediğiniz bir şehir. Sanata karşı belli dinamiklerin siyasilerin ve işadamlarının dışında çok fazla bir katkı göremiyorum. Hatta şunu da söyleyebilirim çok üzüldüğüm bir hadise, albümle ilgili çalışmaların devam ederken ilk haberler çıktıktan sonra bu albümü yapmamam için bazı insanlar baskı yapmaya çalıştı. Bunların çabalarını ve bazı kampanyalarını duydum. Halen de devam ediyor. Ama çok fazla umursamıyorum. Ama bu tür şeylerin yaşanmasına çok fazla üzülüyorum. Türkiye'de başka hiçbir ilde böyle bir engel yoktur. Ama inşallah o insanlar da hidayete ererler. Sakarya ve Sakaryaspor’la ilgili yapılan işlere karşı durmazlar. Bunların önemini anlarlar ve destek olurlar tek temennim ve isteğim bu.

Sakarya da spora verilen destek kadar sanata da destek verilmesi gerekiyor. Ben ellinci yıl marşının takdirini Sakarya halkına bırakıyorum. Neden elli dördüncü yılımızda da bir marş bestelemeyelim ki! Bu bence muhteşem olur. Ama bunlar tabii şartlar ve halkımızın takdiri ile alakalı.

Eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Ellinci yıl marşı hayatımda ki en onur verici albüm. Tabi ‘O’nun Adı Efsane’ şarkısının üzerine konuşmak istemiyorum. Çünkü onlar hepsi bizim çocuklarımız gibi. Hepsiyle ayrı ayrı onurlanıyor ve gururlanıyorum. Sizin aracılığınızla da herkese tekrar tek tek teşekkür ediyorum. Destek veren vermeyen herkese sonsuz teşekkürler. Özellikle Sakaryaspor taraftarı Tatangalar olmak üzere başından sonuna kadar bana destek olan herkese teşekkür ederim.”

HABER – BARIŞ OKÇU

11 Mayıs 2015 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar