Öğretmenler Günü İller Arası Karate Ligi Yapıldı

Öğretmenler Günü İller Arası Karate Turnuvası Müsabakaları, Sakarya'nın Serdivan ilçesinde bulunan Sakarya Spor Salonunda yapıldı.

9 ilden gelen toplam 700 sporcunun ve 27 kulübün katılımı ile gerçekleşen karate turnuvası, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Öğretmenler Günü İller Arası Karate Ligi adıyla gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Dünya, Avrupa Karate Hakemi Uğur Kobaş’ın yaptığı açılış töreninde iller arası karate liglerinde yetişerek Endonezya'da yapılan Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası'na katılma başarısı gösteren sporculara başarı ödülü verildi.

Yaklaşık 1500 sporcunun mücadele ettiği Dünya Karate Şampiyonası'nda başarı gösteren sporculardan 60 kg U21’de Dünya Şampiyonu Eray Şamdan, 52 kg Ümitlerde Dünya Şampiyonu Ömer Abdurrahim Özer, +59kg Gençlerde Dünya 2.’si Eda Eltemur, 63 kg Ümitlerde Dünya 3.’sü Samet Gök ve şampiyonaya katılan Fatih Şen, Melek Ecem Taşçı, Zeynep Beyza Coşkun, Aleyna Sezer, Gülşen Demirtürk’e ödüllerini Karate Federasyonu Başkan V. Meydan Kobaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İdari İşler Şube Müdürü Feramuz Meral,  Spor Şube Müdürü Bülent Kasım, Serdivan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüdayi Kaynar ve İl Temsilcisi Aykut Duman verdi.

21 Kasım 2015 , Cumartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar