“Ben üretime ve enerjiye çok önem veriyorum. Üretimle kalkınacağız. Üretim yapalım ki halkımız kazansın.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Sapanca Belediye Başkan Aday Adayı Çiğdem Cebeci RadyoNet’e konuk oldu

Çiğdem Cebeci Kimdir?

Çiğdem Cebeci, 18.08.1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, Orta ve Lise eğitimini Sapanca’da tamamlayan Cebeci, 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Sakarya Üniversitesi’nde İşletme anabilim dalı Üretim ve servis sistemleri yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Fizik ve Matematik alanları üzerine yüksek lisans yapmıştır. Ardından Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezun olmuştur. Son olarak Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü Onur derecesiyle bitirmiştir.

“Hedefim öncelikle partime güç ve değer katmaktır.”

“Değer katmak işte budur.”

Çevresinden adaylığı yönünde olumlu tepkiler aldığını söyleyen Cebeci, “Sadece AKP değil diğer parti mensuplarından da çok güzel tepkiler alıyorum. AKP’li olmayan birisi bana ‘AKP’li değilim ama size oy vereceğim.’ dedi. Değer katmak işte budur.” sözleriyle güçlü bir aday olduğunun sinyaline verdi.

“Sapanca’ya kadın eli değsin istiyorum.”

Adaylık şansını değerlendiren Cebeci, “Umutluyum çünkü; Cumhurbaşkanımız siyasette kadınlara önem veriyor. AKP kadınlara en çok değer veren partidir. Sapanca’ya kadın belediye başkanı yakışacaktır. Sapanca’ya kadın eli değsin istiyorum.”dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sapanca Belediye Başkan Aday Adayı Çiğdem Cebeci projelerini, “Başkan olursam Sapanca Gölü’nü vatandaşlarımızın rahatça kullanabileceği bir tesis haline getirmek istiyorum. Hafif raylı sistem ve Soğucak yaylası ile ilgili bir projemiz var. Soğucak yaylasını devletle anlaşmalı olarak otizmli çocuklara açmak istiyorum. Birde yolların genişletilmesi ile alakalı projelerimiz var.” şeklinde sıraladı.

“Ben üretime ve enerjiye çok önem veriyorum. Üretimle kalkınacağız. Üretim yapalım ki halkımız kazansın.”

“El ele Sapanca’yı yükseltelim.”

3 tane İstihdam projelerinin varlığından bahseden Cebeci, “Niteliksiz iş gücünü nitelikli hale getireceğiz. Mesleği olmayan vatandaşlarımızı sanayi ortaklığı, üniversite ve belediye ile nitelik sahibi yapacağız. Onlara kurs verip sertifika sahibi yaparak işe yerleştireceğiz. Eğitim verip bırakmak yerine halkımızı iş sahibi yapalım. Sapanca’ya kazandıralım ki el ele verip Sapanca’yı yükseltelim.” dedi.

“Gelir seviyemizi arttıracağız.”

Enerji projelerinde kaynak sorunu ortaya çıkacağı endişesini de şu sözleriyle giderdi: “Enerji üretilecekse veya enerji santrali kurulacaksa devlet %80 hibe veriyor. Ve 10 sene devlete satma imkanı bulunuyor. Ayrıca bu santralleri kurduğumuzda kooperatif şeklinde halka zimmetleyeceğiz.Herkes kazanacak. Gelir seviyemizi arttıracağız.”

“Ben projelerimi alsınlar istiyorum.”

Bazı adayların aday adaylığı sürecinde projelerini anlatmakta çekindikleri konusunu da gündemine alan Çiğdem Cebeci, “Ben projelerimi alsınlar istiyorum. Yeterki projeler yapılsın. Ben faydadan yanayım. Başa başkası gelip projemi yapmak isterse halkıma hizmet adına yardımcıda olurum.” dedi.

Fayda odaklı olunmalı.

Cebeci, “Güzel bir aday adaylığı süreci geçirmemizi ve adaylık süresince adil, hoşgörülü ve saygılı olunmasını diliyorum. Benim hedefim evrensel olabilmek. Parti ayrımı yapılmadan sadece fayda odaklı olunmalı. Ben halkımıza faydalı olmak istiyorum.”sözleriyle güzel dileklerde bulunurken kardeşlik içinde, ötekileştirmeden herkese adil olacağının altını çizdi.

13 Aralık 2018 , Perşembe

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar