“Partimizin prestijini tekrar ilçemize kazandırmak için aday oldum.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Ferizli Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Serhoş RadyoNet’e konuk oldu

Ramazan Serhoş Kimdir?

Ramazan Serhoş, 1980 yılında Ferizli de doğmuştur. İlkokulu Ferizli’de okumuştur. Sonrasında Kuran kursuna  giderek hafız olmuştur. 1988’de İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur.

1994’te Milli Gençlik vakfında ve ülkü ocaklarında siyasetin içinde yer almaya başlamıştır. Anadolu Gençlik derneği başkanlığı yapmıştır. AKP kurulunca gençlik kollarında ve ana kademede yer almış ve 2014 seçimlerinde belediye meclis üyesi olmuştur. 2015’de istifa etmiş 3 yıl aktif bir şekilde ilçe başkanlığı yapmıştır. Oradan da istifa etmiştir ve yerel seçimler için çalışmalarını sürdürmektedir.

“İlçemizi AKP yönettiği halde bazı eksiklikler var.”

Serhoş, “Tecrübelerime güveniyorum. İlçemizi AKP yönettiği halde bazı eksiklikler var. İlçemizde daha iyi hizmet yapabileceğimize inandığımız için aday adayı oldum.”diyerek neden aday olduğunu açıkladı.

“Partime küstüğümü sandılar.”

Ramazan Serhoş, “Bir takım entrikalar yüzünden ilçe başkanlığını bıraktım. Şahıslar yüzünden partime küstüğümü sandılar. Öyle olmadığını göstermek için milletvekili aday adayı oldum. Şimdi ise halkın teveccühleri üzerine belediye başkanı aday adayı oldum.” diyerek önceden çeşitli tepkilerle karşılaştığını ama pes etmeden yola devam ettiğini vurguladı.

Eksik değil, hiç yok..

Ferizli’nin sorunlarını vatandaş gözüyle değerlendiren Serhoş, “2004-2009 yılları arasındaki belediye başkanını şu anki belediye başkanı hizmet yapmadı diye 2. dönem aday göstermedi. Fakat hala çok eksiğimiz var. Kapalı pazar yerimiz yok, sosyal aktivite alanları yok. Çok acı ama eksik değil bunlar hiç yok. Yollarımız iyi değil. Çocuk parkı yok. Terminal yok.” dedi.

“Partimizin prestijini tekrar ilçemize kazandırmak için aday oldum.”

Serhoş, ilçede açılan bir soruşturmanın AKP’nin olumsuz etkilediğini söyleyerek devam etti: “Biz hizmet için başa geldik fakat işlerin istediğimiz gibi değil de bir kişiye bakarak yol aldığını gördük. İlçemiz yapılan hizmetlerle değil de soruşturma gibi olumsuz konularla gündeme geldiği için üzülüyorum. Tabii ki ilçemiz açısından partimizin prestiji bozuluyor. Ben partimizin prestijini tekrar ilçemize kazandırmak için aday oldum.”

“Arazinizi satmayın dedi, iş adamlarına sattı.”

Ramazan Serhoş, “Belediye başkanından halkımıza arazinizi satmayın şeklinde direktifler verdi. Halkın malını ucuza satmasını ben de istemem, fakat o toprakları İstanbul'daki iş adamlarına satan yine bizim belediye başkanımızdır.”sözleriyle belediye başkanını eleştirdi.

“Biz askeri birlik yapılmasını beklerken cezaevi açacaklar.”

Serhoş, “Ferizli’ye bir cezaevi açacaklar fakat cezaevinin yapılacağı arazi çok verimli bir arazidir. Biz oraya hayvancılık açısından bir tesis kurulmasını veya askeri birlik yapılmasını beklerken cezaevi açacaklarını söylediler. Bu hizmet mi? Bence olmaması gerekiyor fakat halkın teveccühlerine bıraktık.”sözleriyle Ferizli’ye yapılacak olan cezaevini eleştirdi.

“Bence daha çoktur.”

Serhoş, Ferizli'nin 27 buçuk milyon borcu olduğu söylentilerine cevap verdi: “ 27 buçuk milyon ise çok iyi. Bence daha çoktur. İki tane belde ilçemize katılarak mahalle oldu. Onların ilçeye katılması ile birlikte yaklaşık 10 milyon borç eklenmiş oldu. Fakat mevcut borçtan çıkardığımız da asıl borcun neden olduğu bilinmiyor.”

“Ülkesini, halkını, partisini seven bir belediye başkanı isterse 3 yılda belediyenin tüm borçlarını sıfırlar.”

“En büyük projem ‘İnsanlara dokunmak’.”

Belediye başkanlarını halka uzak durmakla eleştiren Ramazan Serhoş, “Ferizli Belediye başkanı siyaset yapmayı bırakmalı. Her zaman sokakta olmalı. Vatandaşın belediyeye gelmek zorunda bırakmamalı.Geçmiş tamamen kapatılmalı. Son dönemin yerel yönetim AKP’li olmayanın veya AKP’den olup mualif diye işini görmemezlik yapıyorlar. Bu şekilde insanları böldüler, parçaladılar. Bu yüzden en büyük projem ‘İnsanlara dokunmak’.” dedi.

“Büyüyen ilçe böyle mi olur?”

Belediyeyi yapmadıklar konusunda eleştiri yağmuruna tutan Serhoş, “Sosyal tesis açılmalı, insanları rahatlatmalıyız. Bunun için imkan da var fırsatta var. Son 10 yıldır ülke genelinde araç artışı mevcuttur. Fakat bunun yanında otopark alanları çok az. İlçemiz gelişiyor diye reklam yapıyoruz. Fakat bir tane yeni sokak veya cadde açmamışız. Büyüyen ilçe böyle mi olur? İlçemizde iki tane çocuk parkı var onları da görmesek daha iyi. Tek salıncakla çocuk parkı olmaz. Kemalpaşa ve İnönü mahallelerindeki parklara bakın bir örneğini Türkiye’de gösterin siyaseti bırakacağım. 8-9 bin nüfuslu mahallede iki tane mi çocuk parkı olur? Bir tanesini de 2-3 ay önce çıkan dedikodular üzerine yaptılar.” diyerek yapılan çalışmaların halk zoruyla yapıldığını vurguladı.

“Belediye bir adam asamaz birde para basamaz. Geride kalan herşeyi yapabilir.”

“Bir yerde bir eksik var”

Yine belediye başkanına eleştiri oklarını yönelten Ramazan Serhoş, “Bir belediye başkanı iyi çalışmışsa karşısına en fazla 5 aday çıkar. peki neden mevcut belediye başkanının karşısına 15-16 tane aday çıktı? Demek ki bir yerde bir eksik var. Ben bu işi hak ettiğimi düşünüyorum. Bu işi bilen birisi olarak aday adayı oldum. Çoğumuz hizmet için aday olduk ama art niyetli olanlarda var Umarım seçim sonunda kişi veya kişiler değil ilçe kazanır.”dedi ve her partide art niyetli kişilerin olduğuna dikkat çekti.

“AKP rüzgarıyla seçim alıyoruz.”

Seçimlerde adayların mı yoksa partilerin mi ön planda tutulayacığına ilişkin düşüncelerini şu sözlerle açıkladı: “Şuanlık adaylar ön planda gibi duruyor ama bugüne kadar olan yerel seçimlerde %50 Cumhurbaşkanımızın katkısıyla kazandılar. Biz AKP rüzgarıyla seçim alıyoruz. Kimseden saklamaya gerek yok. Fakat bazı belediyelerde yıpranmalar oldu bu yüzden bu seçimde aday partiyi yükseltecek. Adaylar öne çıkacak. Seçimi kaybedebiliriz çünkü art niyetli insanlar partimizi yıprattı. AKP içinde değişiklikler olmaya başladı ilçemizde de olacaktır.”

17-0 olacak..

Adalet ve Kalkınma Partisi Ferizli Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Serhoş,“ Muhalefette çok iddialı. Muhalefet partinin yıpranmasını kullanıyor. Fakat ilçesini seven, Partisine ihanet etmeyecek kişilerle yola çıkılırsa yine 17-0 olacaktır. Cumhuriyet tarihinde zor geçecek bir seçime gidiyoruz.” sözleriyle muhalefet kanadının güçlü olduğunu seçimin zor geçeceğini fakat AKP’nin tekrar kazanacağını vurguladı.

Serhoş, “İnşallah seçim sonunda ilçeler, iller, ülke kazanır. İyi olan kazansın. Hakkımızda hayırlısı olsun.” iyi temennileri ile konuşmasına son verdi.

14 Aralık 2018 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar