“Zeki Toçoğlu'nun Sakarya için yeterli olduğuna inanmıyorum.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Ferizli başkan aday adayı Şemsettin Koç RadyoNet’e konuk oldu

Şemsettin Koç kimdir?

 Şemsettin Koç, 1959 yılında Ferizli'de dünyaya gelmiştir. Adapazarı Ticaret Lisesinden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından 1 yıl boyunca muhasebe alanında çalışmıştır. Daha sonra  Ferizli Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfında memur olarak görev almıştır. ve buradan emekli olmuştur. Siyasete Refah partisinde başlamıştır. Adalet ve Kalkınma Partisi kurulana kadar Refah partisinde Başkan yardımcılığı yapmıştır. AKP ye geçtikten sonra yönetim kurulunda birim başkanlığı yapmıştır.

Koç, siyasetin içinde en alt tabakadan en üst tabakaya kadar yer aldığını belirtti.

Yapılan hizmetler yetersiz..

Koç neden aday olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Ferizli’ye her başkan bir değer katmıştır fakat bunlar yetersizdir. Bu yetersizliği ve Ferizli’nin eksiklerini gidermek için aday oldum.”

Ferizli’nin eksiklikleri..

Sosyal alan

Ferizli’de çözülmesi gereken sorunların başında sosyal alan eksikliğini değerlendiren Koç, “Ailemiz ile vakit geçirebileceğimiz bir alan olmalı. Bunu başa kim gelirse gelsin çözeceğini umuyorum.”dedi.

Pazar yeri

Sakarya’nın birçok ilçesinde kapalı pazar yeri olduğunun fakat Ferizli’de olmadığının üzerinde duran Koç, “Yapılamayacak birşey değil. Bu zamana kadar neden yapılmadı? Onu da bilmiyorum. Ama yapılması gerekiyor.” dedi.

Taşınmazların satılması

Koç, Ferizli’de taşınmazların satışında şeffaf davranılmadığı iddialarına karşın, “Mevcut Başkan ile görüştüm de bu taşınmazların satıldığını fakat gelen para ile önceki başkanından kalan borçları, emekli olan vatandaşların işçi tazminatlarıni ve daha önceki yıllardan birikmiş olan sigorta borçlarını ödediklerini söyledi.” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi

Tarım arazilerinin OSB olarak ayrılmasını da değerlendiren Şemsettin Koç, “OSB için ayrılan bölüm tarım arazisi değil. Daha çok taşlık alandan oluşan fındıklık arazisidir. Tarım arazisine fazla girilmemiştir. Eleştiri konusuna gelirsek ilçeye çok yakın olduğunu söyleyebilirim. Bu avantaj mı dezavantaj mı bilmiyorum. Daha avantajlı bölgeler bulunabilirdi.”dedi.

Cezaevi

Ferizli’ye açılacak olan cezaevi konusunu da gündemine alan Koç, “Cezaevi başka bir yere yapılabilirdi.” diyerek konuyu özetledi.

“ Borçsuz belediye olmaz.”

Ferizli’nin 27 buçuk milyon dış borcunun olduğu söylentilerine de cevap veren Koç, “ Borçsuz belediye olmaz. Ben bu miktarı 23 buçuk olarak biliyorum. Bu borcun nasıl olduğu konusu tartışılır.” dedi.

“Borçtan asla korkmuyorum.”

Bu borcu bitirme noktasında korkularının olup olmadığı sorulan Şemsettin Koç, “Borçtan asla korkmuyorum. Daha da üzerine koyarım. Fakat bu borcu ilçe için, ilçe halkına hizmet için borç yaparım.” diyerek cevap verdi.

“Yeni yüzler olsun istiyorum.”

Adalet ve Kalkınma Partisi  Sakarya Ferizli başkan aday adayı Şemsettin Koç, AKP’nin Ferizli’de 16 tane başkan aday adayı çıkarmasını, “Belediye başkanı saf dışı kalacak nasılsa. Ben başkan olabilir miyim acaba? düşüncesiyle aday olanlar var. Fakat bu denli adayımızın olması sevindirici. Ben yeni yüzler olsun istiyorum ki, canlılık olsun.”  ifadeleriyle değerlendirdi.

“Zeki Toçoğlu'nun Sakarya için yeterli olduğuna inanmıyorum.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem Yüce’nin adaylığını ve Ferizli’ye etkilerinin ne yönde olacağını, “Ekrem Yüce’yi Refah Partisi'nden tanıyorum. Mevcut Başkan Zeki Toçoğlu'nun Sakarya için yeterli olduğuna inanmıyorum. Yüce’nin bu işi çok iyi yapacağını inanıyorum. Ekrem Yüce'nin başkanlığının Ferizli’ye de hizmet açısından olumlu anlamda büyük etkileri olacaktır.” sözleriyle görüşlerini açıkladı.

Adaylar mı öne çıkar partiler mi? sorusuna: “ Ben partilerin öne çıkacağını düşünüyorum. Diğer partilere büyük fark atacağız.”Diyerek cevap verdi.

17-0 iddiası

 17-0 iddialarına da katılan Koç, “17-0 olacağına canı gönülden inanıyorum. Adayların fonksiyonu da önemli ama yine de inancımız tam.” dedi.

Özellikle gençlere ve bayanlara yönelik yüzme havuzu projelerinin olduğunu söyleyen Koç, “Halkımızın hem kış, hem yaz ayında rahatlıkla yüzebilecekleri ve tüm spor aktivite alanlarını içinde barındıran bir alan düşünüyorum.”

“Birde yönetiminden satışına kadınların işlettiği, kadınların çalıştığı bir iş merkezi projemiz var.”

AKP Ferizli Belediye başkan aday adayı Şemsettin Koç, “AKP bünyesinde Ferizli’den hangimiz aday seçilirse seçilsin beraber çalışıp Ferizli’yi kalkındırmak için elimizden geleni yapacağız.Hakkımızda hayırlısı olsun.” diyerek iyi temennileriyle sözlerine son verdi.

19 Aralık 2018 , Çarşamba

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar