“Sapanca’nın Sapanca olduğunu hissettirecek mekanlar oluşturmalıyız.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Sapanca Belediye Başkan aday adayı Erdal Tarhan RadyoNet’e konuk oldu.

Erdal Tarhan Kimdir?

Yozgat doğumlu olan Erdal Tarhan, Turhal İmam Hatip Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Sakarya Üniversitesi'nde ‘Büyükşehir Belediye Başkanlığının ilçe belediyelerinde yetkileri’ konulu tez çalışması ile Yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1 yıla yakın kamuda öğretmen olarak görev almıştır. Daha sonra özel firmalarda yönetici olarak çalışmıştır. Ardından ticarete başlamıştır. Bir süre yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştır. Gençlik yıllarından beri siyasetin içinde yer alan Tarhan,  AK Parti kurulduktan sonra 2 dönem ilçe başkan yardımcılığı yapmıştır.

“Halkımıza hizmet etmek için aday oldum.”

Erdal Tarhan adaylık sebebini, “Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleri doğrultusunda halkımıza hizmet etmek için aday oldum.”  diyerek açıkladı.

“Olumlu tepkiler aldım.”

Tarhan, çevresinden aldığı tepkileri, “Uzun yıllardır teşkilatın içinde bulunduğum için olumlu tepkiler aldım. Çok nadir olarak eleştiri almış olsam da beklentilerimin üzerinde olumlu tepki ile karşılaştım.” sözleriyle anlattı.

Sapanca’nın sorunları

Sapancalı halkın sorunlarını, “ Sapanca'nın en büyük sorunu imardır.  2. olarak Sapanca'da turizm şehri olmasına rağmen sanayi yapılamaması sorunu var.  Bu yüzden fabrika yapmak imkansızlaşıyor.”şeklinde sıraladı.

“Sapanca'nın kanayan yarası Sapanca Gölü’nün tam anlamıyla kullanılamamasıdır.”

Sahil bandı büyütülmeli.

Turizmin geliştirilmesinden başka seçenekleri olmadığını söyleyen Tarhan, “Turizm turizm turizm diyoruz fakat sahile indiğimiz zaman 200 metrekarede bir oraya bir buraya gidiyoruz. Sakarya'nın Turizm şehri olabilmesi için sahil bandını büyütmesi gerekiyor.” diyerek sözlerine devam etti.

“Daha iyisini yapmak için geleceğiz.”

Sahilde olan canlılığı diğer alanlarda da görmek istediklerini söyleyen Tarhan,  “Hizmetler yapıldı fakat biz daha iyisini yapmak için geleceğiz.” sözleriyle iddialı olduğunun sinyalini verdi.

En önemli projeleri..

Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Sapanca Belediye Başkan aday adayı Erdal Tarhan farkındalık yapacak, ilgi çekecek en önemli projesini ‘Kent meydanı yapmak’ olarak nitelendirdi.Bu konuda “Turizm dokusuna uygun bir kent meydanı oluşturacağız.” dedi.

“Sapanca’nın Sapanca olduğunu hissettirecek mekanlar oluşturmalıyız.”

AKP Sakarya belediye başkan adayının Ekrem Yüce olması hakkında, “Kendisi içimizden biri. Şehrimize güzel katkılarda bulunacağını düşünüyorum. ” diyerek görüşlerini dile getirdi.

“AKP’nin adaylarından birisi kazanacak.”

Seçimde adaylar mı partiler mi öne çıkar? sorusuna Tarhan, “İkisininde aynı oranda öneme sahip olduğunu düşünüyorum. AKP’nin adaylarından birisinin kazanacağına inanıyorum.” diyerek cevap verdi.

“Bu bir hizmet yarışı.”

Erdal Tarhan, “Sapanca’da diğer partililer ve AKP içerisinde saygı, sevgi çerçevesinde ilişkiler sürüyor. Bu bir hizmet yarışı. Her birimizde bu şehre daha iyi nasıl hizmet ederim? düşüncesi hakim. Hangimiz için hayırlısı ise inşallah ona nasip olur.”diyerek iyi temennileriyle sözlerini noktaladı.

19 Aralık 2018 , Çarşamba

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar