SEHİT: “Akif Yener Sakarya’nın değeridir”

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği; önceki akşam; “Sakarya’nın değeridir” dedikleri Sakaryalı Sanatçı Akif Yener’i ağırladı

“Onun adı efsane Sakarya, Ne aşk ne hayat ve Sakaryaspor 50 yıl marşı (Bu kalp seninle Sakaryaspor)  eserlerinin bestekarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanatçısı ve yaşam koçu Akif Yener, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit ve Yönetimi makamında ziyaret ederek 5 şarkıdan oluşan Maxi sıngle son albümünü takdim etti. Akif Yener ziyaretinde ayrıca; geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 2. Olağan Kongresi’nde tekrar başkan seçilen Mehmet Şehit ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi. Ziyaretinden dolayı Sakaryalı sanatçı Akif Yener’e teşekkür eden Dernek Başkanı Mehmet Şehit yaptığı konuşmasında, “Şahsım ve yönetim olarak Sakaryalı sanatçı Akif Yener in tüm sanatsal çalışmalarını titizlikle takip edip, büyük takdir ve destekle her daim yanındayız. Tarihte Sakarya için ilk şarkı yapan sanatçımız Akif Yener in eseri hala dillerde ve kuşaktan kuşağa aktarılıyor, hiç eskimedi. Ve son yaptığı Sakaryaspor 50. Yıl marşı ile Sakarya,  Sakaryaspor ve Tatangalar’ın gönlünde bir kez daha taht kurdu. Bu coşkulu marşı sosyal medya, stadlarda, radyolarda ve dillerde sıkça duyuyor ve gurur duyuyoruz. Akif Yener bizim bir değerimizdir dahası Sakarya ve Sakaryaspor un değeridir. Sanatçımızın ve eserlerinin her platformda desteklenmesi çok önemli, böylece üretkenlik devam eder. Başkanlık olarak sanata ve sanatçıya olan ilgi ve desteğimizin devam edeceği gibi, Sakarya’lı sanatçımız Akif Yener’in de tüm sanatsal çalışmalarının yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum dedi. Ardından başkan, yönetim ve Akif Yener in son albümüyle fotoğraf çekildi ve sanatçı Yener, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Mehmet Şehit ve yönetime, şahsına ve eserlerine olan ilgi desteklerinden dolayı “teşekkür ederim” dedi.

19 Aralık 2018 , Çarşamba

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar