“Saldırıları yapan grupla hiçbir ilgimiz yoktur.”

Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanı Mehmet Demir RadyoNet’e konuk oldu

Mehmet  Demir, Adapazarı meclis üyesi aday adayıdır.  Aynı zamanda Osmanlı Ocakları 1299’un Sakarya İl Başkanlığını yapmaktadır.

“ Hiçbir partinin himayesinde değiliz.”

 Osmanlı Ocakları 1299’un belli bir partiyi destekleyip desteklemediği konusunda Mehmet Demir, “Osmanlı Ocakları 1299 hiçbir partinin himayesinde değildir. Ülkemizin bekası için devleti kim en iyi yönetiyorsa onun yanında olan bir STK dır.” diyerek tarafsız olduklarını söyledi.

 “Osmanlı Ocakları 1299 un amacı: Devleti'nin, milletinin, bayrağının ve vatanının yanında olmaktır.”

“Şeriat gibi bir şeye özlemimiz yoktur.”

Osmanlı Ocakları deyince  eskiye dönme korkusu yaşayan insanların, korkusunun yersiz olduğunu ve böyle bir düşünceleri olmadığını ifade eden Demir, “Osmanlı Devleti yıllarca dünyaya hükmetmiştir. Biz şu an bir Osmanlı Hükümeti olamayız.Sadece onların küllerinden yeniden doğarız. Şeriat gibi bir şeye özlemimiz yoktur. Biz devletimizin, milletimizin ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası maddelerinin her zaman yanındayız.”  dedi.

“Saldırıları yapan grupla hiçbir ilgimiz yoktur.”

2015 yılında Sabah gazetesi, Hürriyet Gazetesi ve HDP binasına saldıran bir grubun Osmanlı Ocakları üyesi olduğu söylentilerine, “ Osmanlı ocakları adı altında birçok grup mevcuttur fakat saldırıları yapan grupla hiçbir ilgimiz yoktur. Bizim kuruluş yılımız 2017 dir. 45 ilde başkanlıklarımız vardır. Bizim şiddete yönelik bir amacımız yoktur.” Diyerek cevap verdi.

“Sakarya halkından çok sıcak bir karşılama gördük.”

Sakarya’da açılan il başkanlığı sonrası halkın tepkisinin olumlu yönde olduğunu ifade eden Demir, “Osmanlı Ocakları 1299’un Sakarya'da açılmasından sonra Sakarya halkından çok sıcak bir karşılama gördük ve şu an yaklaşık 2500 tane üyemiz mevcuttur.” diyerek başkanlığa yoğun bir ilginin olduğunu ve bundan mutlu olduklarını dile getirdi.

“Faaliyetlerimiz devam ediyor.”

Yaptıkları faaliyetlere de kısaca değinen Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanı Mehmet Demir, “Biz özellikle Doğu bölgelerinde okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım ediyoruz. Faaliyetlerimiz devam ediyor. Projelerimiz var. Halkımızın menfaati doğrultusunda üzerimize düşen ne görev varsa yapacağız.” dedi.

“Biz siyasi parti ayırmıyoruz.”

2018 genel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdikleri desteğin yerel seçimlerde de devam edip etmeyeceği konusunda şu ifadelerde bulundu: “ Biz hiçbir partiyi ile birlikte değiliz. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için kim iyi hizmet ediyorsa onun yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. İlerleyen zamanlarda Türkiye'yi idare edebilecek daha iyi bir parti çıkarsa onun yanında olacağız. Biz siyasi parti ayırmıyoruz. Hepsini de seviyoruz. Bu bayrağı en iyi sallayanın yanında olacağız.” ifadeleriyle belli bir siyasi partinin yandaşı olmadıklarının altını çizdi.

“Yerel seçimler konusunda genel merkezimizden açıklama geldi; yine AK Parti’nin ve  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekçisi olacağız.”

21 Aralık 2018 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar