“Sakarya'da önemli bir yerimiz vardır.”

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şehit RadyoNet’e konuk oldu

 Mehmet Şehit, 1981 yılında Sakarya'da dünyaya gelmiştir. Makedonya göçmenidir.

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği hakkında;

 56 adet kurucular kurulu üyesi ile birlikte önceki dönem başkanı Ahmet Bayraktar ve kurucu başkan vekili Vedat Selamettin önderliğinde 2015 yılında kurulmuştur. Mehmet Şehit, kurucular kurulu üyesidir. 2017 yılında olağanüstü kongre ile başkanlığa seçilmiştir. 2018 yılında gerçekleşen olağanüstü kongrede de 2. dönem başkanlığa seçilmiştir. Derneği 138 üye ile teslim almışlardır. Şu an ise üye sayısı 550 dir. Bu 550 kişi içerisinde Sakarya ilinde bulunan vergi rekortmenleri mevcut. Diğer yandan farklı meslek erbablarınıda içinde barındıran bir dernektir. Dernek üyeleri ile birlikte Sakarya hem sosyal anlamda hem ekonomik anlamda katkıları olan bir dernektir.

“Hedefimiz 550 olan üye sayımızı 1 yıl içerisinde 1000 kişiye çıkarmaktır.”

“Sakarya'da önemli bir yerimiz vardır.”

Üyelik bazında herhangi bir dernek ile üye olmadıklarını söyleyen Şehit, “Dernekler sivil toplum kuruluşlarının birinci basamağıdır. Bizim  derneğimizin de Sakarya'da önemli bir yeri vardır. Tüm siyasi partilere kapımız açıktır.” diyerek belli bir siyasi parti veya başka bir dernek üyesi olmadıklarının altını çizdi.

“Sakarya daha iyi yerlere gelecek.”

Sakarya'nın Ankara'da lobi faaliyetlerinde eksik kaldığı yönündeki eleştirilere Mehmet Şehit şu cevabı verdi: “ Sakarya'ya yapılan her çalışmaya destek vermişizdir. Lobicilik konusunda tabii ki eksiklerimiz olmuş olabilir fakat Sakarya'yı daha ileriye taşıyabilmek için çeşitli çalışmalarımız mevcut. Sakarya’nın ileri gelenleri ile beraber çalışmalar yapıyoruz. İnanıyoruz ki Sakarya daha iyi yerlere gelecek. Gerek siyasi büyüklerimiz gerekse sivil toplum kuruluşları Sakarya’yı geliştirmek için mücadele ediyorlar.”

“Her şehirde eksiklikler vardır.”

Mehmet Şehit Sakarya’nın gelişimi hakkında, “99 depremi sonrası Sakarya  yeniden kurulmaya ve gelişmeye başladı.  Sakarya şu an gerek düzenlemeleri gerek farkları ve caddeleri ile yaşanabilir iller arasında yer alıyor. Her şehirde eksiklikler mutlaka vardır fakat bunu en aza indirmek için çaba sarf ediyoruz.” dedi.

 “İnsanları memnun etmek zor.”

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şehit, Sakarya genelindeki sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını yeterli görüp görmediği konusunda, “ STK'lar olarak insanları memnun etmek zor. İnsanlar birbirlerini memnun etmekte zorlanırken siyasetçilerin de zorlanması normaldir. Ama mücadele ettiklerini görüyoruz.” yorumunda bulundu.

“Devletimizin her zaman yanındayız.”

 Sivil toplum kuruluşları konusunda Sakarya’yı nerede görüyorsunuz? sorusuna Şehit, “ Yine her şehirde olduğu gibi bizim şehrimizde de eksiklikler vardır. Bu eksiklikler gerek yerel medyada gerekse sosyal medyada gündeme geliyor. Devlet büyüklerimiz gerekli çalışmaları yapmaya çalışıyorlar. Biz de dernek olarak desteklerimizi gösteriyoruz. Devletimizin her zaman yanındayız.”  diyerek cevap verdi.

“Türkiye dünyaya kafa tutan bir devlettir.”

Mehmet Şehit, Türkiye'nin gidişatı hakkındaki görüşlerini, “ Türkiye dış güçler tarafından engellenmeye çalışılıyor. Ekonomik darbeler ile önümüz kesilmeye çalışılıyor. Cumhurbaşkanımız yaptığı çalışmalarla bunların önüne geçmeye çalışıyor. Türkiye dünyaya kafa tutan bir devlettir.  Gerek ekonomik anlamda gerekse sosyo-ekonomik anlamda Türkiye dünya üzerinde söz sahibi olmaya devam edecektir ve daha büyük bir devlet haline gelecektir.” sözleriyle açıkladı.

“Sakarya Balkan Rumeli Derneği olarak seçimlerde tabiki de Rumelili bir aday ve meclis üyesi görmek istiyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde seçime girecek adaylara başarılar diliyorum.”

21 Aralık 2018 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar