“Takım tutar gibi oy vermesinler.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Osman Karataş RadyoNet’e konuk oldu.

Osman Karataş kimdir?

Osman Karataş 1967 yılında dünyaya gelmiştir. Trabzonludur. İlk orta ve lise eğitimini Trabzon'da tamamlamıştır. 1991 yılında Sakarya’ya gelmiştir. Asıl mesleği uluslararası ticaret, uluslararası nakliyat ve hizmet sektörüdür. Avrupa'da Avusturya Üniversitesi Ekonomi bölümünde eğitimine devam etmektedir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

“Bizim siyasi sefahatimiz HAS Parti’nin Sakarya'da kurulması ile başlar, HAS Parti’nin AKP ile birleşmesiyle son bulur. Baktığımızda bu hadise 2000 yılında başlamıştır ve süregelmektedir.”diyen Karataş, 2014 yılında da Erenler'de aday adayı olmuştur.

“Kadroları çok kaliteli ve bu ülkeyi layığı ile yönetebilecek vasıflarda.”

AK Parti'nin Sakarya bölgesinde diğer partilere nazaran birçok aday adayının olmasını değerlendiren Karataş, “ AK Parti bir dava partisidir.Bu parti çok kaliteli ve tecrübeli insanlar yetiştirmektedir. Çok aday çıkartması bununla alakalıdır. AK Parti'nin mevcut kadroları ve yetişen kadroları çok kaliteli ve bu ülkeyi layığı ile yönetebilecek vasıflarda olduğundan dolayı daha çok aday adayı bulunmaktadır.”dedi.

“ AK Parti Türk gençliğine bir ruh vermiştir.”

Osman Karataş, Cavit Öztürk'ün Erenler'de aday olmamasının iştah kabarttığı yönündeki iddialara karşın, “Realist olmak gerekirse bu olayın da aday yoğunluğunda etkisi vardır. Fakat AK Parti Türk gençliğine bir ruh vermiştir. Bunu göz ardı edemeyiz. Herkese bu şehri yönetebilme özgüvenini verdi. Cavit Bey’in son dönemi olmasından ziyade asıl etken budur.”ifadelerini kullandı.

“AK Parti 21 kişiyi kırmamak için İl Başkanını buraya aday gösterdi.”

AK Parti Adapazarı için anılan Fevzi Kılıç’ı Erenler için neden aday gösterdiği konusuna Karataş şu sözlerle yanıt verdi: “ Fevzi Kılıç il başkanlığı görevini sürdürmekteydi. AK Parti'nin il başkanlığını sürdürmek demek o ildeki ilçe başkan adaylarından bir tık önde olarak aday olma şansının var olduğu anlamına gelmektedir. Diğer yandan ise AK Parti çevresinde 21 tane her biri birbirinden üstün aday adayı vardı. Bunların her biri şahsına münhasır özgün ağırlıklarını taşıyordu. Hepsi de sahada ve toplumda kabul gören insanlardır. Zannediyorum ki AK Parti 21 kişiyi kırmaktansa, Erenler’in kalkınmasına da katkı olsun diye İl Başkanını buraya aday gösterdi.”

“Seçim kaygısı kesinlikle söz konusu değildir.”

AK Parti'nin Erenler’den değil de dışarıdan, yıllardır İl Başkanlığı yapmış, bir aday çıkartmasını seçim kaygısından kaynaklandığını ifade edenlere ise, “Seçim kaygısı kesinlikle söz konusu değildir. Daha önce de belirttiğim gibi biz bir dava partisiyiz. Dava partilerinde oy kaygısından ziyade her şeyin merkezine dava olgusu yerleştirilir. Ona göre hareket edilir. Erenler'de 21 tane küskün oluşturmama adına Fevzi bey seçilmiştir. İsabetli bir karardır. Ben Fevzi beyi destekliyorum.”sözleriyle cevap vermiş oldu.

Fevzi Kılıç Erenler’in sorunlarına tamamı ile vakıftır.”

Fevzi Kılıç'ın Erenler’in sorunlarını hâkim olup olmaması konusunda “5 yıldır bir milyonluk bir şehri yöneten bir il başkanının, şehrin merkez ilçelerinden bir tanesinin sorunlarından uzak olması düşünülemez. Muhtemeldir ki sorunlara tamamı ile vakıftır.” Yorumunda bulundu.

“5 yıl sonra bugünkü Erenler’den geriye eser kalmaz.”

Fevzi Kılıç'ın Başkanlığı'nın Erenler’in gelişimi konusunda artı sağlayabileceğini düşünüyor musunuz? Sorusuna, “ Bu tamamıyla bir ekip meselesidir. Umut ediyorum ki Fevzi bey bu dönemde bilim ile hemhal olmuş bir ekip kurar. Dava ehli bir kardeşimiz olduğu için daha da kabul görmüştür. Akıl ve bilim ile harmanlanmış bir ekip kurar ise ben inanıyorum ki 5 yıl sonra bugünkü Erenler’den geriye eser kalmaz. Erenler’i şehrin cazibe merkezi haline getirebilir. Şu anda yapılması en önemli olan, Vakıf Üniversitesi'nin kampüslerinin Erenler’de açılmasıdır. Erenlere 4 yıllık fakülte getirilebilirse bu 20 milyon öğrenci demektir. Bu da maddi açıdan Erenler’in çok büyük yol kat etmesi demektir. İyi bir planlama ile Erenler Serdivan’ı geçebilir. Çünkü bu konuda bakir alanlarımız çok.” diyerek cevap verdi.

AKP’ye gönül kırgınlığı var mı?

AK Parti'ye gönül kırgınlığı olup olmamasına Osman Karataş, “Asla. Biz dava partisiyiz. Bizler yaptığımız siyasi çalışmaları Allah rızası için yaparız. Bizim literatürümüzde politikacılık yoktur. Bir siyaset yaparız. Biz insanların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için yapılabileceklere kafa yorarız. Dolayısıyla böyle bir şey olması söz konusu bile değildir. Her şey nasip meselesidir. ” diyerek yanıt verdi.

“Davamızın, partimizin, ülkemizin emrindeyiz.”

Karataş siyasi hedeflerini şu şekilde anlattı; “ Bizler bu ülkeye katma değer üreterek ve istihdama katkı sağlayarak en büyük desteğimizi veriyoruz. Bundan ziyade biz AK Parti'nin birer gönüllü elçileriyiz. Biz davamızın ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman arkasındayız. Lütfeder de fikriyatımızdan faydalanmak isterlerse bundan da kaçınmayız. Davamızın, partimizin, ülkemizin emrindeyiz.”

“Şehre bir huzur geldi.”

Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya ilçelerinin başkan adaylarını açıklamasını değerlendiren Karataş, “Ekrem Yüce’nin adaylığı çok yerinde bir karardır. İlimizde bir takım sıkıntılar vardı. Ekrem Yüce’nin aday gösterilmesiyle bu sıkıntılı haller yok oldu. Şehre bir huzur geldi.”dedi.

“Başarılı olmak zorundalar.”

Başkanların çoğu değişti. Bu değişimi de gündemine alan Karataş, “Ben bu kadar değişim olmasını beklemiyordum. 6-7 Belediye Başkanı değişir diye düşünürken 10 tane Belediye Başkanı değişti. Bu radikal bir karardır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu zamana kadar eski belediye başkanları getirdi bundan sonra da yepyeni pırıl pırıl 10 belediye başkanımız devam edecektir. Bu görevi layıkıyla yerine getirip, başarılı olmak zorundalar.”

“Bizim muhalefetimiz yok. 17-0 yapacağız.”

17-0 tartışmalarına katılan Karataş, “Bizim muhalefetimiz yok. Biz muhalefetimizi partimizin içinde yapıyoruz. Biz 31 Mart gecesi Taraklı dâhil 17-0 yapacağız. Yapmamamız için hiçbir sebep yoktur.” diyerek iddialı konuştu.

“Takım tutar gibi oy vermesinler.”

Seçmenlere seslenen Karataş, “ Emin olunuz bu seçim mahalli seçim ötesindedir. Bu bir ülke, dava ve bayrak seçimidir. Bu bir elverme, sırt verme seçimidir. Biz dünya ile uğraşıyoruz. Muhalefette olan arkadaşlarımız beni eleştirebilirler. Eyvallah. Şunu da ifade etmek istiyorum ki, yedi düvel ile savaşıyoruz. Amerika,  Avrupa ve Rusya'nın iki yüzlülükleri ortadadır. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bu düşünceyle bizim içeride diğer zamanlara nazaran 10 katı şekilde kenetlenmemiz gerekiyor. Seçmenden oy verirken takım tutar gibi oy vermemelerini rica ediyorum. Gençlerimiz için ise, emin olsunlar ki onların geleceğinin daha sağlıklı, daha müreffeh, daha özgür olması için, daha yaşanılası bir dünyayı onlara bırakabilmek için çalışıyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

21 Ocak 2019 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar