Kazan: "Adil ve Şeffaf Yönetim ile Geleceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan Bahçelievler Mahallesi’nde kahve toplantısına katıldı.

Kirişhane Caddesi’nde kalabalık bir topluluğa seslenen Kazan, yönetime geldiklerinde belediyeyi adil, şeffaf, halkçı ve birlikte yöneteceklerini anlatırken, bu 4 ilkenin kendisinin yaşama bakışını da ifade ettiğini belirtti. Nasıl bir Serdivan hayal ettiğini ve bunu nasıl gerçekleştireceklerini anlatan Kazan konuşmasının ardından katılanların sorunlarını dinledi.

 

18 UYGULAMASINDAKİ HAKSIZLIĞA SON VERECEĞİZ

 

Katılanların imar uygulamalarında 18. Madde uygulanırken uğradıkları haksızlıklardan şikayet etmesi üzerine, “halk arasında 18 uygulaması denilen uygulamalar, vatandaşın arsasından belediye pay alsın, kâr etsin ve tekrar satsın diye yasaya koyulmadı” diyerek yasa maddesinin uygulama şeklinden her gittiği yerde şikayet duyduğunu ve kendi Başkanlığı döneminde bunun gibi haksızlıklara son vereceklerini söyledi.

 

HALKIN ORTAK MENFAATİ

Bu madde uygulanırken en önemli noktanın adalet olduğunu ifade eden Kazan;

”18 uygulamasının amacı orada yaşayanların ortak ihtiyacı ve menfaatidir. Yoksa insanların topraklarının yüzde 40’ını alıp, imar değişikliği ile aynı arsanın belediye tarafından kâr edilerek satılması değildir. Bu durumun ne yasanın ruhu ile ne de adalet ile uzaktan yakından alakası yoktur.” dedi.

YOLLARI DEFALARCA KAZIP DURMAK NEDİR?

Kahvedeki bir vatandaşın her yağmur yağdığında yaşadıkları sıkıntılardan bahsetmesi üzerine, ‘belediye birinci sınıf yol ve kaldırım yapmalıdır ancak bunu planlamalı ve bir defada bitirmesini bilmelidir! Bir yeri sürekli defalarca kazıp durmak nedir? Buna planlı bir çalışma ile son vereceğiz. Yollarımız her yağmur yağdığında baraj gibi yağmur suyu ile dolmayacak.” dedi.

BELEDİYE ÇOCUK KREŞLERİ

Kazan yönetim anlayışlarının halkın ihtiyaçlarını gözeten, ekonomik krizden etkilenen vatandaşlar ve esnaf ile dayanışma halinde olacak bir belediyecilik olduğunu belirterek, kimi projelerinden örnekler verdi. İlçedeki en önemli problemlerden birinin çalışan anne babalarının çocuklarını bırakabileceği ve bütçelerini sarsmayan kreşler olduğunu ifade eden Kazan, “belediyeyi aldığımızda ilk işlerimizden biri ihtiyaç olan mahallelerimizde kar amacı gütmeyen ve çocuklarımıza kaliteli hizmet veren kreşler açmak olacak” dedi.

 Kahvedeki toplantının ardından Kazan diğer kahveleri ve çevre esnafını ziyaret ederek mahalleden ayrıldı.

21 Ocak 2019 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar