“Bizim kimseye verecek bir hesabımız yok.”

Adapazarı Belediye Bağımsız Başkan Aday Adayı Cem Bükülmez Radyo Net’e konuk oldu!

Cem Bükülmez kimdir?

 25 Mayıs 1970 yılında Adapazarında dünyaya gelen Bükülmez, ilk, orta ve üniversite eğitimini yine burada tamamlamıştır. Sigorta acentesi olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

“Bizler babamızın bize mirası olan şehirlerde değil de çocuklarınızın bize emaneti olan şehirlerde yaşıyoruz.”

Bükülmez, Neden Belediye Başkanlığı? sorusuna; “Bizler babamızın bize mirası olan şehirlerde değil de çocuklarınızın bize emaneti olan şehirlerde yaşadığımıza inanıyoruz. Dolayısıyla çocuklarımıza daha yaşanılabilir, daha modern bir kent bırakma hedefimiz var. Bu hedefimiz gerçekleştirebileceğimiz güzel bir ekibimiz, güzel projelerimiz var. Biz bu şehre hizmet etmek istiyoruz. Tek amacımız budur.” diyerek cevap verdi.

“Belediyecilik siyaset üstü bir kavramdır.”

Cem Bükülmez, neden bağımsız aday olduğunu ise “Belediyeciliğin siyaset üstü bir kavram olduğuna inanıyorum. Maalesef ülkemizde siyasi açıdan ciddi bir kutuplaşma mevcut. Bu kutuplaşma dan dolayı yerel yönetimlerde bazı sorunlar sirayet ediyor. Vatandaşlarımızın hangi siyasi görüşe sahip olduğuna bakmaksızın, kesintisiz olarak aynı hizmeti alması gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden bağımsız bir adayım.” sözleriyle açıkladı.

“Çok iyi tepkiler alıyorum.”

Bükülmez, “Eşim ve kardeşim başta olmak üzere tüm yakın çevrem desteklerini gösterdiler. Yakın veya uzak ayırmaksızın tüm çevrem teveccühü gösterdiler ve beni motive ettiler. Çok iyi tepkiler alıyorum.” diyerek kendisine gelen tepkilerden memnun olduğunu belirtti.

“Yaşam kalitesi ve konforu iyileştirilmeli.”

Adapazarı Belediye Bağımsız Başkan Aday Adayı Cem Bükülmez 99 depremi sonrası Adapazarı’nın yeniden kurulmasındaki eksikleri şu sözlerle değerlendirdi:  “99 depremi sonrasında Adapazarı'nın çok daha modern ve gelişmiş bir şehir olarak kurulmasını hayal ediyordum. Kayseri ve Konya gibi şehirlere baktığımızda onların çok gerisindeyiz. Yaşam kalitesinin ve yaşam konforunun iyileştirilmesi gerektiği kanaatindeyim. Bu göreve talip olmamızın asıl sebebi de bu.”

Seçim manifestosu:

Adapazarı Belediye Bağımsız Başkan Aday Adayı Cem Bükülmez seçim manifestolarının maddelerini şu şekilde sıraladı:

1-“Biz makam arabası kullanmayan belediye başkanı ve belediye yöneticileri olacağız.”

“Ülkemiz zor bir durumdan geçiyor. Bu ülkenin vatandaşı olarak zor durumları birebir yaşıyoruz. Geçmiş seçim manifestomuzun başında, ‘Tasarrufun yukarıdan başlaması gerekir’ ifadesi yer alıyordu. Biz hem iyi hem de kötü tepkiler alıyoruz. Biz makam arabası kullanmayan belediye başkanı ve belediye yöneticileri olacağız. Bu ülke için küçük bir rakam olabilir fakat belediye olarak bir duruş sergilememiz gerekiyor. İnsanlara örnek olmamız gerekiyor.”

2-“Ulaşılabilir olacağız.”

“Bizler 31 Mart seçimlerinde vatandaşımızın teveccühleri ile başarılı olursak, hemşerilerimizin oyları ile seçildiğimizi unutmadan, ulaşılabilir olacağız. Yerel yönetimlerin en büyük sorunu ulaşılamamalarıdır. Belediyeler halkın yararına kurulmuş sivil toplum kuruluşlarıdır. Tüzel kişiliklerdir fakat insanların yöneticilere ulaşabilmesi gerekiyor.”

3-“Şeffaf belediyecilik anlayışı..”

“Şeffaf bir belediyecilik anlayışı olmasını istiyoruz. Yaptığımız mal ve hizmet alımlarının hergün web sitelerinden yayınlanmasını sağlayacağız. Dolayısıyla denetlenebilir bir belediyecilik anlayışına sahip olacağız. Makam odaları dahil belediyelerin kameralarla izlenmesi ve bunların halka aktarımı olduğu sürece, halkın belediyeyi yöneten insanlar hakkında herhangi bir sorusu olmayacağına inanıyorum. Yine belediyelerimizin halk yararına oluşturulmuş kuruluşlar olduğunu unutmadan, bir halk konseyi oluşturmalıyız. Her mahallemizden bir asil ve bir yedek üye ile her Cuma günü şehrimizin diğer mülki, idari amirleri ile beraber yapacağımız toplantılarla sorunları büyümeden çözmeye gayret edeceğiz. Bu sayede vatandaşımızın belediyeye olan güveni de artacaktır.”

4-“Hiçbir sorundan bıkmadan, usanmadan çözüm için uğraşacağız”

“Bir de belediye personelinin daha içten, daha samimi olması gerektiğine inanıyoruz. Maksimum verim ile çalışmalıdırlar. Maksimum verim ise liyakat sahibi insanlar ile sağlanabilir. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun hak edenler görevin başında olmalıdır. Bu göreve kendi özgür irademiz ile talip olduk. Hiçbir sorundan bıkmadan, usanmadan çözüm için uğraşacağımızı buradan taahhüt ediyoruz.”

 “Maalesef trafik berbat. Daha profesyonel insanlarla çalışılmalı.”

Adapazarı’nın en önemli sorunlarından biri haline gelen trafik sorunu için ise, “Maalesef trafik berbat. Şehir planlaması çok önemli. Hepimiz araç kullanan insanlar olarak bu sorunu Sakarya’da yaşıyoruz. Yöneticilerimiz bu sorun üzerinde çalışmalar yapıyorlardır ama yerel yönetimlerde daha profesyonel insanlarla çalışılması gerekiyor. Bununla ilgili projelerimiz var.” dedi.

“Sokak hayvanları konusunda yapılan hizmetler yeterli değil.”

Bir hayvansever olan Bükülmez, bu konudaki hassasiyetini ve yapılan hizmetlerin yetersiz kaldığını şu sözlerle dile getirdi. “Sokak hayvanları, bizim bu dünyada beraber yaşadığımız dostlarımızdır. Bir hayvansever olarak; hayvanların daha kaliteli bir barınakta, daha kaliteli bir hizmet alması gerektiğine inanıyorum. Onlar bizim dostlarımız. Onlar olmazsa bu dünyanın tadı çıkmaz. Yapılan hizmetler yeterli değil.”

“Belediyeler şirket mantığı ile yönetilmeli.”

Bükülmez, “38 milyon TL personel gideri olan Adapazarı Belediyesi'nin daha iyi hizmet vermesi gerektiğine inanıyorum. Belediyeler kar amacı gütmez. Fakat belediyeler şirket mantığı ile yönetilirse çalışanlardan daha iyi verim alınabileceğine inanıyorum.”diye görüşlerini bildirmeye devam etti.

“Bizim kimseye verecek bir hesabımız yok.”

Cem Bükülmez, “Bizim bu şehirle ilgili hayallerimiz var. Daha modern, daha müreffeh, daha huzurlu bir şehirde yaşamak istiyorum. Muhtemelen diğer yöneticilerde bunu ister fakat metotlarımız farklı. Halkımıza şunu söylemek isterim; bizim herhangi bir siyasi parti ile bağımız olmadığı için hareket kabiliyetimiz çok daha geniş ve rahat. Bizim kimseye verecek bir hesabımız yok. Kimseden bir çekincemiz de yok. Sadece hizmete odaklanarak, bu şehrin insanı için iyi işler yapmaya gayret edeceğiz. Buna inansınlar. Destek istiyoruz halkımızdan.” diyerek, iyi dilekler ile sözlerine son verirken son olarak herkesi oy vermeye davet etti.

29 Ocak 2019 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar