ÖZÇELİK: "15 Yıldır birlikteyiz, biz sizi, siz bizi tanıyorsunuz"

Yenikent Camili Mahallesi'nde 3 dönemdir başarılı bir şekilde muhtarlık yapan 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik; "15 Yıldır birlikteyiz, biz sizi, siz bizi tanıyorsunuz. Halkımızın 5yıl daha hizmetine talibim dedi" dedi.

Efsane Muhtar Yunus Özçelik: "5 yıl daha hizmete talibim dedi"

Hafta sonu Yenikent Park'ta bölgede oturan medya mensupları ile bir araya gelen 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik; 31 Mart 2019 Pazar tarihinde gerçekleşecek olan yerel yönetimler seçiminde göreve geldiğinde 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle mahalle halkına hizmet edecek olan Aza Ekibini tanıttı: aralarında 3 bayan 5 erkek azanın bulunduğu; "Nebahat Mayakan, Recep Ali Tunca,  Zeki Kozma, Mesut Yılmaz, Yahya Günsel, Emel Sevgili, Emine Kaya Coşkun Ve Ayhan Saraç"ı tanıtan 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik; 15 Yıldır birlikteyiz, biz sizi, siz bizi tanıyorsunuz. Halkımızın 5yıl daha hizmetine talibim dedi" dedi.

“Komşuluk ilişkilerini güçlendiriyoruz”

“Halkımız ile bir aileyiz”

İlk 28 Mart 2004 yerel yönetimler seçiminde göreve gelen Muhtar Yunus Özçelik,; "Toplu konutlarda komşuluk ilişkileri biraz daha zor gelişiyor. Komşuluk ilişkilerini artırmak için site yönetimleri, apartman yönetimleri gibi bazı çabalarımız oldu. Bu çabalarımız hala devam etmektedir” sözleriyle komşuluk ilişkilerini güçlendirmek için çeşitli faaliyetlerinin olduğunu ifade etti. Muhtarları ve görevlerini tanımlayan Yunus Özçelik, “Muhtar mahallenin her şeyidir. Mahallenin tüm sakinlerinin hizmetinde olan bir görevlidir. Hatta mahallenin bekçisidir. Mahalleye sahip çıkan ve mahalledeki bütün ilişkilerde sözü olan kişidir. Biz mahalle sakinleri ile bir aileyiz” dedi.

“Mahallemizdeki tüm projelerde yer aldık”

Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, “Mahallemiz 2004 yılından beri büyük gelişme yaşamış, devasa yatırımlar almış bir mahalledir. Şu anda hali hazırda devam eden kamu yatırımları, parklar, çocuk oyun grupları gibi büyük yatırımlar var. Sokak hayvanları, özellikle başıboş köpekler ile ilgili sorunlarımız var. Bu konu üzerinde belediye yetkililerimiz çalışıyor. Bu çalışmaya bizde muhtarlık olarak destek veriyoruz. Bir de ‘Poşet’ adını verdiğimiz bir uygulamamız var. Bu uygulamanın saatleri ile ilgili sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunların giderilmesi için de belediye yetkilileri çalışmakta. Bu sorunun en kısa sürede giderilebileceğine inanıyoruz.” diyerek mahallede yaşanan sorunları ve bu sorunlara yönelik çalışmalarını anlattı. Muhtar olduğu dönem içerisinde yaptığı hizmetleri de açıklayan Özçelik: "Muhtarlık, kazma, kürek, iş makinesi olan bir kurum değildir. Ama bir aracı kurumdur. Muhtar, belediyenin diğer kurumları ile ilişkisi olan kişidir. Mahallemizde yapılan işleri bu gibi kurum ve kuruluşlar yapmış olsa da muhtarlığımızın da emeği vardır. Son zamanlarda Türkiye'de bir ilk olan ‘Ayçiçeği Vadisi’ ‘Bisiklet Adası’ gibi büyük projeleri muhtarlığımız, sivil toplum örgütleri, mahallemizin önde gelenlerinin de desteklerini alarak bu büyük projelerin gerçekleşmesinde emeği olan kişilerden biriyim. Ayrıca mahallemizde 2017 yılında Adapazarı Belediyesi tarafından 39 ada içerisinde yenilenen parklar vardı. Bunların üzerinde belediyemiz tarafından 1. etapta üç tane halı saha, 2. etapta ise Adapark yapılmıştır. Tüm projelerde emeğimiz vardır”

“Bez torba kullanalım”

Çevreyi koruma konusunda bilinçli olan ve halkı da bu konu da bilinçlenmeye davet eden Muhtar Yunus Özçelik; "Nisan ayı içerisinde mahallemizde Cumhurbaşkanlığı bisiklet turnuvası yapılacaktır. Ayrıca mahallemizde kurulmuş olan hentbol ve bisiklet branşlarında gruplarımız vardır. Gruplara dahil olmak isteyen sporsever halkımızın katılımlarını bekliyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız etkinliklerimizi muhtarlığımızın sosyal medya hesaplarından takip edebilirler. Ayrıca ‘Bisiklet Vadisi’ projesine eklenecek olan Büyükşehir belediyemizin projeleri kapsamında olan çark tesiri abitasyon süreci başlamıştır. Bununla ilgili bizler halkımızı spora teşvik etmeliyiz. Bir de mahallemizde pilot bölge olarak Çevre Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu naylon poşetten bez torbalara geçişte mahallemizin katkısı büyük. Mahalle sakinlerine bez torba dağıtıyoruz. Mahalle sakinlerimizin de bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyorum.” diyerek halkı hem spora hem de naylon poşet kullanılmaması konusunda daha duyarlı olmalarını rica etti.

11 Şubat 2019 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar