“Kişilerin sorunları için müracaat edeceği ilk kurum muhtarlıktır.”

Korucuk Mahallesi Muhtar Adayı Ferit Suzhun RadyoNet’e konuk oldu!

Ferit Suzhun kimdir?

Suzhun, 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 32 yıl boyunca Türk Hava Yolları’nda teknisyen ve uçak teknik Konturu olarak çalışmıştır. 3 yıl THY Teknisyenler Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. 2009 yılında Adapazarı Korucuk mahallesine taşınmıştır. 3 yıl Camili Osmanbey İlkokulu’nda okul aile birliğini yönetmiştir. Ardından 1 yıl Doğu Marmara Sağlık Meslek Lisesi’nde okul aile birliğini üye olmuştur. Mart 2014’de Korucuk Mahallesi’nde 1. aza olarak çalışmalarına başlamıştır.

“Kişilerin sorunları için müracaat edeceği ilk kurum muhtarlıktır.”

Muhtarların görevleri ve önemine değinen Suzhun, “Muhtarlar mahallede ikamet eden ya da misafir olan kişileri takip etmelidir. Kişilerin sorunları için müracaat edeceği ilk kurum muhtarlıktır. Muhtarlığın önemi, mahalle sakinlerinin sorunlarına çözüm üretmek, doğru kavramlara yönlendirmektir. Mahallede meydana gelen sorunlarda birlikte hareket edilmeli. Sorunlar ivedi ile çözüme ulaştırılmalıdır. Muhtarlık gerekli kurum ve kuruluşlar ile irtibat kurarak mahalle adına çalışmalarda bulunmalıdır. İnsanlar arasındaki ilişkileri pekiştirmek için faaliyette bulunmalıdır. Sosyal faaliyetler için uygun ortam hazırlamalı, bu konuda gerekli mercilerden destek almalıdır. “ ifadelerini kullandı.

“Olumlu tepkiler ile karşılaştım.”

Adaylık süresinde aldığı tepkilerin olumlu yönde olduğunun altını çizen Ferit Suzhun, “Yakın çevrem, komşularım ve özellikle ailem destek oldular. Adaylık süresince çalışmalarımda yardımcı oldular. Yaptığım toplantı ve görüşmelerde  Bu tepkiler benim ve olumlu tepkiler ile karşılaştım. Bu tepkiler beni ve ekibimi heyecanlandırdı. Bizde aldığımız destek ile bu yarış için var gücümüzle çalışmaya başladık. Bana destek olan ve olacak herkese teşekkür ederim.” dedi.

Sorunlar ve Çözümler

Muhtar adayı olduğu mahallede karşılaşılan sorunları ve bu sorunlara ürettiği çözümleri Ferit Suzhun maddeler halinde anlattı: “İlk olarak, mahallemizde başıboş dolaşan köpeklerden insanlar rahatsız oluyor. Öğrenciler tedirgin. Veliler bu konun çözülmesini istiyor. Bu konu üzerine bir proje oluşturduk. Seçilsek de seçilmesek de bu projeyi hayata geçireceğiz. Bu sorunu mahallemiz için çözmeliyiz.

2. olarak mahallemizde çöp sorunu var. Görüntü ve koku kirliliğini belediyenin yetkilileri ile çözüme ulaştıracağız.

3. ulaşım sorunudur. Bu sorun ile ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir. En iyi şekilde vatandaşlarımıza hizmet etmek çalışıyoruz.

4. pazaryeri yetersizliğidir. Kapalı pazaryeri yaptırmak için gerekli kurum ve kuruluşlar ile görüşeceğiz.

5. koru parkın içler acısı durumu. Bir tek oturulabilecek bank yok. Bu konuda belediyemizden desteklerini bekliyorum. İnsanların ailecek hafta sonlarını  geçirebilecekleri bir alan haline getireceğiz. Bunun için de ayrı bir projemiz var.

6. köy mezarlığının yetersiz olması. 40 dönümlük bir alan var. Bu alanı mezarlık olarak değerlendireceğiz.

7. yol, aydınlatma, kanalizasyon var. Bunların rutin kontrollerini yapacağız. Kontroller için bir komisyon oluşturacağız.

8. cami bahçelerinde açılır kapanır tente yok. Kötü hava koşullarında cenaze namazı kılmak zor olabiliyor.

9. kreş olmaması. Çalışan annelerin çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri 0-4 yaş arası çocuk kreşi açacağız.

10. yaşlı bakım evi yok. Yaşlılarımızın bakımının giderilmesini, hastalık anında müdahale edilmesini sağlayacak bir bakım evi projemiz var.”

“Mahallemizi geliştirmek için mücadele edeceğime söz veriyorum.”

Korucuk Mahallesi Muhtar Adayı Ferit Suzhun, “Korucuk Mahallesi için yeni bir yüz, yeni bir vizyon getireceğiz. 8 azamdan 3 tanesi kadın. Kadınların mahallemize eli değdiğinde evlerimiz gibi tertemiz olacaktır. Mahallemizi geliştirmek için mücadele edeceğime söz veriyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

12 Şubat 2019 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar