Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde temel sürüş eğitimleri başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde temel sürüş eğitimleri başladı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, yazılı açıklamasında, 13-16 yaş aralığındaki katılımcıların istifade edeceği eğitimlerde, bisiklet sporunu tanıma, bisiklet sporunun faydaları, bisikleti tanıma, bisiklet kontrolü, ilk sürüş, güvenli sürüş-duruş teknikleri, ani ve acil durumlarda neler yapılması gerektiği hakkında teorik ve uygulamalı derslerin verileceğini belirtti. 

Kursun 4 hafta süreceğini bildiren Bayraktar, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı altyapısını oluşturacak yetenekleri takip edip ilgi alanlarına göre (MTB, Yol, BMX) Bisiklet Koleji eğitimi almaları için yönlendirmeler yapmayı, genç yıldızlara ulaşmayı hedefliyoruz. Bisiklet Koleji hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, '05302375206' numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir." ifadelerini kullandı. 

Bayraktar, eğitim sonunda katımcılara sertifika verileceğini kaydetti.

19 Şubat 2019 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar