“Mahallemize uzun zamandır hiçbir hizmet yapılmadı.”

Tekeler Mahallesi Muhtar Adayı Serkan Yemişçi RadyoNet’e konuk oldu.

Serkan Yemişçi kimdir?

Yemişçi, 1978 yılı Adapazarı doğumludur. 2000 yılında Sakarya Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Adapazarı ve İstanbul'da çeşitli kurum ve kuruluşlarda yönetici olarak görev yapmıştır. Son 5 yıldır Sakarya’da hızla büyüyen Wifi 54 internet hizmetleri sahibi ve kurucu ortağıdır. 2019 yerel seçimlerinde Tekeler Mahallesi muhtar adayıdır.  

“Eski mahalle kültürünü tekrar canlandırabilmek için çalışacağız.”

Muhtarların neden önemli olduğunu açıklayan Serkan Yemişçi, “Bu seçime muhtar adayı olarak katılmamdaki en önemli sebeplerden birisi, eski mahalle kültürünü tekrar canlandırabilmek. Fakat artık komşular bile birbirlerini tanımıyorlar. Mahallemizde sosyal ve kültürel dayanışma derneği kurarak, sosyal aktiviteler düzenleyerek, mahallemize sosyal medyada paylaşım siteleri kurarak, insanların komşuluk ilişkilerini artırmaya çalışacağız. Muhtarların sorumluluğu, sadece vatandaşlara evrak vermek ve koltuğunda oturmaktan ziyade yönetmiş olduğu mahallenin refahı için çalışmak olmalıdır. Mahallede bulunan ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek ihtiyaçlarının giderilmesi için gerekli çalışmaları yapmalıdır. İhtiyaç sahibi öğrencilerin burs, eğitim desteği almasına yardımcı olmalıdır. İdari, sosyal ve yapısal bakımdan da oluşan ihtiyaçları ivedili bir şekilde gerekli mercilere aktarılmalıdır.” dedi.

Çok fazla destek alıyorum.” 

Adaylığını açıklamasıyla çevrenden genel manada olumlu tepki aldığını vurgulayan Yemişçi, “Bu süreçte çok iyi görüşler aldık. Muhtar adaylığımı açıkladıktan sonra çevremden beklediğimden çok daha fazla destek alıyorum. Aldığım tepkiler gerçekten çok güzel. Tekeler Mahallesi'nin sakinlerine ve esnaf kardeşlerimize ilgi ve alakaları için teşekkür ederim.”dedi.

 “ Adapazarı'nın en eski köklü ve çok geniş bir yelpazeye sahip mahallelerinden biridir.”

 Muhtar adayı olduğu Tekeler Mahallesi’ni diğer mahallelerden farklı kılan yönleri de konu edinen Yemişçi, “Tekeler Mahallesi Adapazarı'nın en eski köklü ve çok geniş bir yelpazeye sahip mahallelerinden biridir. Mahallemiz dostluğun, kardeşliğin ve komşuluğun daha ön planda olduğu bir mahalledir. Çevresi, coğrafyası ve kültürel anlayışı bakımından örnek olabilecek bir yapıya sahiptir. Mahallemizin bu özelliklerini arttırmak için ben ve aza arkadaşlarımız görev için her zaman hazırız.” dedi.

“İhtiyaç sahiplerine daha iyi ve daha hızlı bir şekilde hizmet sunacağız.”

İhtiyaç sahipleri için projelerini anlatan Yemişçi, “Genel bazda sektörel olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Tabii ki hem bu dönem hem de ileriye dönük olarak mahallemizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım etmek ve destek olmak uygulayacağımız ilk görevler arasındadır. Eğer bu göreve layık görülürsek uzun zamandan bu yana planladığımız Tekeler Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kuracağız. Bu Dernek sayesinde mahallemizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerimize daha hızlı bir şekilde ihtiyaçları ulaşacak. Aza kadromuzda bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfında görevli arkadaşımız ile koordineli çalışarak, bu konuda daha iyi ve daha hızlı bir şekilde hizmet sunabileceğimizi düşünüyorum.” dedi. 

“Gençlerimizin işe yerleştirilmesine de destek olacağız.”

Projelerinde gençleri de unutmayan Serkan Yemişçi, “Gençlerimiz içinde, eğlenebilecekleri, daha güzel vakit geçirebilecekleri sosyal alanlar ve mahallemiz için bir kütüphane kurmayı planlıyoruz. Sakarya İş ve İşçi Bulma Kurumu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde iş arayan gençlerimizin daha hızlı bir şekilde işe yerleştirilmesine de ayrıca destek olmayı planlıyoruz. Eğitim gören gençlerimizle burs ve eğitim desteği konusunda yönlendirmeye çalışacağız.” diyerek projelerini anlattı.

“Mahallemize uzun zamandır hiçbir hizmet yapılmadı.”

Muhtar adayı olduğu mahallenin mevcut sorunlarını ve yapacaklarını anlatan Yemişçi, “2018 yılında yapılan sayıma göre mahallemizin nüfusu yaklaşık 12.000 civarındadır. Buna karşılık yaptığımız ve gözlemlediğimiz araştırmalarda; mahallemize uzun zamandır hiçbir hizmetin yapılmadığı, mahallesi sakinleri taleplerinin değerlendirilmediği, yetkililere zamanında ulaştırılmadığını gördük. Göreve geldiğimizde mahalle sakinlerinin taleplerini değerlendirerek en kısa sürede çözüme kavuşturmayı planlamaktayız. Gerekli olan yerlerde asfalt ve yol çalışmalarının yapılmasını sağlayacağız. Toplu taşıma araçlarının güzergahında yeni yerleşim yerlerini yönelik düzenleme çalışmaları yapacağız. Sosyal ve kültürel alanındaki eksiklikler için ivedilikle çalışmalara başlayacağız. İhtiyaç sahibi ailelerimizi tespit edip gerekli yardımları alması konusunda yönlendireceğiz. Oluşturduğumuz eğitimli, dinamik ve genç kadromuzla koordineli çalışarak daha fazla ve daha hızlı hizmet sunmayı planlamaktayız.” dedi.

“Hizmet mahallemize daha çabuk ulaşacaktır.”

Muhtar olması dahilinde belediyeden talepleriniz olacağını ifade eden Yemişçi, “Tabii ki muhtar ile bağlı bulunduğu belediye arasındaki iletişim bir mahallenin daha iyi yönetilebilmesi adına olmazsa olmazlarındandır. Eğer komşularımız bize yönetim fırsatı verirlerse, tabii ki belediyemizden taleplerimiz olacaktır. Mahallemizin gelişmesi ve düzene kavuşması için gerekli tüm isteklerimiz belediye yetkili mercilerin iletilecektir. Eğer doğru mercilere doğru talepleri getirirse hizmet mahallemize daha çabuk ulaşılacaktır. Bu konuda koordineli çalışmak her zaman faydalı olacaktır.”dedi.

“Mahalle sakinlerinden destek talep ediyorum.”

Tekeler Mahallesi Muhtar Adayı Serkan Yemişçi, “Doğma, büyüme oturduğum mahallede yaşıyorum. Mahallemizin eksiklerini fazlalıklarını daha fazla görebiliyoruz. Bu açıdan mahalle sakinlerinden destek talep ediyorum. Kimsenin bize olan güvenlerini sarsmayacağız. Bizleri önümüzdeki dönemde muhtar olarak görmelerini istiyoruz. Kendilerine desteklerinden dolayı şimdiden çok teşekkür ediyorum.” diyerek ve iyi dileklerde bulunarak sözlerine son verdi.

5 Mart 2019 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar