“Kafemiz her kesime hitap ediyor.”

Serdivan Akustik Cafe'nin sahibi Duygu Erdem RadyoNet’e konuk oldu.

 Duygu Erdem,  Sakaryalıdır. Evli ve iki çocuk annesidir. Ev hanımıdır ve işletmecidir.

Neden Akustik ismi?

Lise döneminden beri hayalini kurduğu  ama cesaret edemediği hayallerini erteleyen Erdem, kardeşininde desteğiyle kafe açmaya karar vermiştir. Kafe isminin neden Akustik Cafe olduğunu açıklayan Erdem, “Müzik ile iç içe bir kafe olmasını ve insanların eğlenmesini amaçlıyorduk. Bunları da göz önüne alarak Akustik ismine karar verdik.”dedi.

“Farklı ve eğlenceli olması için uğraş veriyoruz.”

Açıldığı günden bu yana yani yaklaşık 1 aydır kafede aralıksız her akşam canlı müzik olduğunun altını çizen Erdem, “ Her akşam canlı müzik var. Haftada bir gece stand up gösteri koymayı düşünüyoruz. Hep değişik bir şeyler arayışındayım. Farklı ve eğlenceli olması için uğraş veriyoruz. İnsanların stresini atabileceği bir ortam olmalı. ” diyerek faaliyetlerin yalnızca canlı müzik ile sınırlı kalmayacağının da sinyalini verdi.

“Çok güzel insanlarla karşılaştım.”

Kafenin kuruluş sürecinde çevresinden aldığı tepkilere de değinen Erdem, “Kardeşlerim ve özellikle eşim çok destek oldu. Çok güzel insanlarla karşılaştım. Herşey yolunda gitti. Hiçbir negatiflik yaşamadım.” diyerek bu aşamaya kadar herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadıklarını ifade etti.

“Samimiyiz, bütün çalışanımız güler yüzlü.”

Kafenin her kesime uygun olduğunu fakat genel olarak genç kesimin rağbet ettiğini ifade eden Erdem, “ İnsanlar, eğlenmek istiyorlarsa, kendine ev ortamında gibi hissetmek istiyorlarsa bizi tercih etsinler.Kafemizde sıcak bir ortama sahibiz. Samimiyiz, bütün çalışanımız güler yüzlü. Enerji dolu bir ortama sahibiz.” dedi.

“Pes etmesinler.”

Kafe açmak isteyenlere de tavsiyelerde bulunan Erdem kararlılık vurgusuyla, “Bir şey istemek var, bir de çok istemek var. Eğer çok istiyorlarsa pes etmesinler. Eninde sonunda hedeflerine ulaşırlar.” dedi.

“Kafemiz her kesime hitap ediyor.”

Kahvaltı için tercih edilen mekanlar arasında olan Akustik Cafe’de kahvaltı sırlarını da bizlerle paylaşan Duygu Erdem, “Kahvaltı her bütçeye uygun öğrenciye de aileye de hitap ediyor. Kafemiz her kesime hitap ediyor. Kahvaltı menüsü çok geniş. Bilindik insanlarla, markalarla çalışıyoruz. Bizim için marka çok önemli. Yani peyniri aldığım yer kaliteli olmalı. Çünkü, ben de yiyeceğim onu müşterim de yiyecek. Et olmazsa olmazımızdır.” dedi.

“Hem gözü hem karnı doyuruyoruz.”

Kahvaltı konusunda iddialı bir menüye sahip olduklarını belirten ve menülerini sayan Duygu Erdem, “4 kahvaltı çeşidi var. 1-Tabak kahvaltı. 2-Tepsi kahvaltı. 3-Akustik kahvaltı. 4- Köy kahvaltısı. Köy kahvaltımız 37 çeşitten, Akustik kahvaltı ise 35 çeşitten oluşuyor. Hem gözü hem karnı doyuruyoruz.” dedi.

Açılış 09:00- Kapanış 01:00

Kafenin yol tarifini de yapan Duygu Erdem, “Kafemiz Serdivan’da Mavi Durak taksi durağının ve Turkcell bayisinin 300- 400 metre yukarısında bulunmaktadır. Sabah 09:00’da açılış, gece 01:00’de kapanış. Her saat kahvaltımız var. Akustik kahvaltısı ve köy kahvaltısında sınırsız çay var. Öbür kahvaltı çeşitlerimizde de birer tane çay müessesenin ikramı oluyor.” çay ikramlarının da menülere göre farklılık gösterdiğini belirtti.

“Herkes hayalinin peşinden koşsun.”

Serdivan Akustik Cafe'nin sahibi Duygu Erdem, “Herkes hayalinin peşinden koşsun. Bir şeyi çok istemek gerekiyor. İstendiği takdirde her şey oluyor.” diyerek ve iyi dileklerde bulunarak sözlerine son verdi.

12 Mart 2019 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar