SAÜEAH'ta ikinci böbrek nakli

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (SAÜEAH) bir ay önce yapılan ilk böbrek naklinin ardından ikinci böbrek nakli de başarıyla gerçekleştirildi.

Bir yıldır böbrek taşına bağlı olarak haftada üç gün diyaliz makinesine giren hasta K.T, SAÜEAH Böbrek Nakil Merkezine başvurdu.

Eşi N.T. ile yapılan tetkikleri sonucunda böbrek nakli olmasında herhangi bir engel saptanmaması üzerine K.T'ye 15 Nisan'da eşinden alınan böbrek nakledildi.

Bir haftalık takip ve tedavi sürecinden sonra K.T'nin taburculuk işlemleri gerçekleştirildi.

Hasta hakkında bilgi veren Op. Dr. Necattin Fırat, hastanın genel durumunun iyi olduğunu, nakil işleminin başarıyla gerçekleştirdiklerini belirterek, "Hastamız taburcu oldu ve hastamızın Organ Nakli Polikliniği tarafından takiplerinin gerçekleştirilmesi planlandı." ifadesini kullandı.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar, Nefroloji Kliniği Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Sipahi, Doç. Dr. Hamad Dheir, Op. Dr. Necattin Fırat, Organ Bağış Birimi Sorumlusu, Klinik Sorumlusu Hemşiresi ve görevli hemşireler ile hatıra fotoğrafı çektiren hasta K.T ve eşi N.T. ameliyatta emeği geçen doktor, hemşire ve birim çalışanlarına teşekkür etti.

23 Nisan 2019 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar