Sakarya'dan Sudan'a insani yardım

Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, ramazan ayı dolayısıyla Sudan'da 2 bin kişiye insani yardım götürdü

Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği tarafından Sudan'da 2 bin 250 kişiye insani yardım ulaştırıldı. 

Derneğin başkanı Engin Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2019 ramazan ayı çalışmaları kapsamında Sakarya'da toplanan yardımların bir kısmını bizzat yerinde organize ve koordine etmek üzere Sudan Darfur bölgesine gittiklerini söyledi. 

Ramazanın ilk haftası itibarıyla Sudan'ın Darfur bölgesinde 750 kişiye kumanya ve bin 500 kişiye iftar ikram ettiklerini belirten Sezer, yetimhane, Kur'an kursu, Nyala Türkiye Eğitim Araştırma Hastanesi ve Maarif Vakfı Okullarını da ziyaret ederek bölge hakkında istişarelerde bulunduklarını anlattı. 

Türkiye'den yola çıkarak farklı iklim ve coğrafyalarda kapıları çalarak, kumanya, fitre, zekat bağışlarının yanı sıra iftar ikramlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıp, yetim çocukları bayramlıklarla sevindirip mazlumlara yalnız olmadıklarını hatırlattıklarını dile getiren Sezer, "Ramazan'da muhacir kamplarında çilelerini dolduranlarla, savaşların her şeylerini yok ettiği biçarelerle, ocaklarından yoksulluk ve sefaletin eksik olmadığı kardeşlerimizle bir araya gelerek onlara selamınızı ve zekatlarınızı ulaştırıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Kentte toplanan bağışları dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ilettiklerini ifade eden Sezer, vatandaşları iyilik kervanına katılmaya ve yetimlere bayramlık hediye etmeye davet etti.

13 Mayıs 2019 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar