ÖGEM 110. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ!

Sakarya'da uzun yıllardır özel güvenlik alanında hizmet veren ÖGEM geçtiğimiz cuma günü 110. Dönem mezunlarını verdi.

Sakarya'da uzun yıllardır özel güvenlik alanında hizmet veren ÖGEM geçtiğimiz cuma günü 110. Dönem mezunlarını verdi.Eğitimi başarıyla tamamlayan Özel Güvenlik Adayları eğitimin son aşaması olarak atış poligonuna gittiler.

Özel Güvenlik Adayları 120 saatlik kurs eğitimi boyunca; Özel Güvenlik Hukuk, Güvenlik Tedbirleri, Güvenlik Sistem ve Cihazları, Temel İlk Yardım, Yangın Güvenliği, Etkili İletişim, Kalabalık Yönetimi, Kişi Koruma, Uyuşturucu Madde Bilgileri, Genel Kollukla İlişkiler, Silah Bilgisi ve Atış dersleri aldılar. Şimdi ise adayları EGM'nin düzenleyeceği "Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı" ve "Atış Sınavı" bekliyor. Sınavlarda başarılı olan adaylar sertifikalarını almaya hak kazanacaklar.

Kursun son günü adaylar ÖGEM ile birlikte İzmit'te hizmet veren Pusat Poligona giderek Silah Bilgisi ve Atış eğitimi dersini tamamladılar. Adaylar silah kullanmanın heyecanını yaşarken, silahın oyuncak olmadığının ve tehlikeli olduğunun farkındalardı. Silahları uzman gözetiminde ve eğitime uygun şekilde kullanan adaylar, ÖGEM'den ve Pusat Poligon'dan memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Radyonet Haber olarak 82.si düzenlenecek olan "Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavına" girecek tüm adaylara başarılar diler, özel güvenlik görevlisi olarak çalışanlara da kolaylıklar dileriz.

Muhabir: Talha CAN

20 Mayıs 2019 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 22 Mayıs 2019 , Çarşamba

turgay arman

çok teşekkürler

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar