SAKVA öncülüğünde Kentpark’ta anlamlı İftar

Sakarya’da yaşayan sığınmacı ailelerin yetimleri ve dul annelerine; SAKVA öncülüğünde Kızılay ve Gençlik Merkezleri’nin katılımıyla Kentpark’ta anlamlı bir İftar Programı gerçekleştirildi.

Kardeşlik coğrafyası Sakarya

Kardeşlik coğrafyası olan Sakarya’da yaşamını zorluklarla devam ettiren Suriyeli sığınmacılar SAKVA aracılığı ile hayırseverlerle buluşturuldu. Sakaryalı hayırseverlerinde aileleriyle iştirak ettiği iftara ağırlıklı olarak Suriyeli yetim, öksüz ve muhtaç aileler katıldı. Açık havadaki 750 kişilik bu anlamlı iftar renkli görüntülere sahne oldu. Son dönemde bazı belediye başkanlarının ve tarih bilincinden yoksun şahısların kardeşliği zedeleyici beyanatlara inat yardımsever Sakaryalılar bu örnek iftara yoğun katılımlarıyla destek verdi. Gençlik Merkezi ve Kızılay gönüllüleri çocuklar için hazırladıkları stantlarda çeşitli etkinlikler yaptılar.   Ayrıca aile çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne bağlı “Engelsiz Mehter Takımı” büyük beğeni alan gösterilerde bulundu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin de katıldığı program sonrası çocuklara dağıtılan pamuk şeker, boyama kitabı, yap boz, ve diğer hediyeler çocukların mutlu bir ramazan akşamı geçirmesini sağladı.

24 Mayıs 2019 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar