Sapanca ve Karasu'da bayram yoğunluğu

İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi büyükşehirlere yakınlığı ve eşsiz doğasından dolayı Ramazan Bayramı tatilinde en fazla tercih edilen merkezler arasında yer alan Sakarya'nın Sapanca ve Karasu ilçeleri yerli ve yabancı turistlerce ilgi görüyor

Yerli ve yabancı tatilcilerin en çok tercih ettiği merkezler arasında yer alan Sakarya'nın Sapanca ve Karasu ilçelerinde Ramazan Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi büyükşehirlere yakın olmanın avantajına da sahip Sakarya, tatilde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Eşsiz doğası, gölü, mesire alanları ve alabalık tesisleriyle turistlerin dikkatini çeken Sapanca, bayram tatilinde de en fazla tercih edilen turizm merkezleri arasında yer aldı. 

Özellikle Arap ziyaretçilerin ilgi gösterdiği Sapanca'nın nüfusu, tatil günlerinde yaklaşık üç katına kadar çıkıyor. İlçede bulunan otel ve pansiyonların bayram tatilinde yüzde yüz doluluğa ulaştığı öğrenildi.

Gün içerisinde hava sıcaklığının 30 dereceye kadar yükseldiği ilçede, sıcaktan bunalan vatandaşlar, Sapanca Gölü'nün sahil kesimini tercih etti.

Ramazan Bayramı'nda da tatilcilerin gözde mekanı haline gelen ilçede, bazı vatandaşlar deniz bisikletine bindi, nostaljik tekne gezilerine katıldı, göle girip serinledi, bazıları ise özçekim yaptı.

Sahile akın eden vatandaşlar, aynı zamanda sokak sanatçılarının söylediği şarkılarla eğlendi.

- Mavi bayraklı Karasu plajı Akdeniz sahillerini aratmadı

Karadeniz'e kıyısı olan Sakarya'nın Karasu ilçesindeki plajlarda da yoğunluk yaşanıyor. Sıcak havanın etkisinden kurtulmak isteyen tatilciler, sahillere adeta akın etti.

Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği 7 kilometrelik mavi bayrağa sahip Karasu sahili, plajdaki doluluk ve insan manzaraları ile Ege ve Akdeniz sahillerini aratmadı. 

Denizin tadını doyasıya çıkaran tatilciler, çocuklarıyla kumda oynadı.

7 Haziran 2019 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 29 Kasım 2019 , Cuma

Suha Afyoneri

Sapanca gölünde arap turistlerin göl gezileri yapmaya ne kadar düşkün olduğunu görüyoruz izlenimlerimizde. İşletmeciler eski model deniz bisikletleri kiraya veriyorlar ve can güvenliğinin en üst düzeyde olduğu yeni ürünlerin farkında dahi değiller. Yaz kış 12 ay kullanılabilen kapsül kabinli içinde soğutucu ve ısıtıcı olan tekneler %100 yerli olarak üretiliyor ve sapanca için ideal teknelerdir bunlar. Güneş enerjili ve elektrikli türbin motorlu bu deniz bisikletleri tam bir çevre dostu teknelerdir. Elektronik donanımlı elektrikli gezi tekneleri maksimum can emniyeti ve her lüksü kapsıyor. İşletmecilere tavsiyemiz bu elektrikli deniz bisikletlerini sapanca gölünde işletmeye başlamalılar artık. Elektrikli güneş enerjili deniz bisikletleri hakkında daha fazla bilgiyi gönderdiğim internet linkinden inceleyebilirsiniz. Teknos Eco Marine fabrikası bu tekneleri düzce de üretiyor, hemde sapancaya yakın bir yerde. İnternet linki; https://teknosecomarine.com/

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar