‘Balıkçı Karagöz’ Adapazarı SGM’de sahnelendi

Büyükşehir Belediyesi Adapazarı SGM’de Karagöz Atölyesi’nin yaz dönemi çalışmaları muhteşem bir gölge oyunu gösterisi ile sona erdi.

İlk kez sahne deneyimi yaşayan miniklerin ‘Balıkçı Karagöz’ adlı oyunu izleyenlerden tam not aldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine sürdüren Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi’nin Karagöz Atölyesi yaz dönemi çalışmalarına miniklerin hazırladığı gölge oyunu gösterisi ile sona erdirdi. Kültür Bakanlığı SÖKÜM Geleneksel Tiyatro Sanatçısı ve Karagöz Atölyesi Eğitmeni Seçkin Bayramoğlu tarafından sahneye konan ve özel sahne düzeni ile bir ilk olma özelliği taşıyan ‘Balıkçı Karagöz’ oyunu izleyenlerden tam not aldı. 6 hafta boyunca Gölge Oyununun tarihçesini, tasvir yapımını ve oynatım tekniklerini öğrenen minik öğrenciler Türk Halk Tiyatrosu’nun eşsiz kahramanları Karagöz ve Hacivat’ı hem yakından tanıma fırsatı buldular hem de sahne deneyimi yaşamış oldular. Gösteri sonrası Sosyal Gelişim Merkezi Aile ve Çocuk İşleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu tarafından Yönetmen Seçkin Bayramoğlu’na günün anısına çiçek takdim edildi.

1 Ağustos 2019 , Perşembe

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar