Sakarya'da drenaj kanalları için temizlik mesaisi başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında çiftçi için büyük olumsuzluklara yol açan kapalı drenaj kanallarının açılması için temizlik mesaisine başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığınca ilk olarak Hendek ve Adapazarı ilçelerinde Aşağıçalıca, Çaltıcak, İkizcemüslim, Acıelma, İkizceosmaniye mahallelerinde başlayan çalışmalar, ilerleyen günlerde diğer ilçelerde devam edecek.

Şehrin tamamında toplam 800 kilometre uzunluğundaki drenaj kanallarında, mahsullerin su altında kalmaması için yoğun mesai yürütülüyor.

Kapanan drenaj kanalları, bakım ve onarımdan geçirilip kontrol ediliyor.

- Başkan Yüce'ye teşekkür 

İkizcemüslim Mahalle Muhtarı Murat Turan, çiftçinin yanında olan herkese teşekkür ederek, "Çalışmalar sayesinde kışın yoğun yağış zamanlarında tarlalarımız sular altında kalmayacak ve
önümüzdeki sene ektiğimiz ekin daha kaliteli olacak." ifadelerini kullandı. 

Bir ülkenin kalkınmasının üretimden geçtiğine işaret eden Acıelmalı Mahalle Muhtarı Fikri Sezer, şunları kaydetti:

"Özellikle tarımsal üretim hayati önem taşımaktadır. Tarımsal üretimde verimliliği arttıracak drenaj temizliği çalışmalarının sadece mahallemde değil, şehir genelinde bu kadar önem verilerek başlamasından dolayı oldukça mutluyum. Her zaman yanımızda olan, çiftçinin sorunlarını can kulağıyla dinleyen Ekrem Yüce başkanımıza saygılarımı arz ederim."

 

18 Kasım 2019 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar