Jandarma Personeline Eğitim

Jandarma personeline Kara Avcılığı Kanunu ve biyokaçakçılık eğitimi verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü tarafından, Sakarya  İl Jandarma Alay Komutanlığı iş birliğiyle Sakarya ve ilçelerinde jandarma personeline yönelik Kara Avcılığı Kanunu Avcılık ve Yaban Hayatı ile biyokaçakçılıkla ilgili eğitimlere 90 rütbeli jandarma personeli katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü görevlilerince jandarma personeline "4915 Sayılı kara Avcılığı Kanunu ile Biyokaçakcılık" konularındaki sorumluluklarına ait bilgi aktarıldı.

Eğitimde, av ve yaban hayvanlarının korunması, koruma alanları, avlanma izni, avlanma belgesi, izinsiz veya yasak yerlerde avlanma ve cezalar, avcılıkla ilgili suç ve kabahatlerin takibi, koruma altında olan ve avına izin verilmeyen hayvanlar,  av günleri, avda kullanılması yasak olan araç gereçler, avlanma limitleri gibi konular anlatıldı.

Sorumluluk sahalarında gerçekleştirilecek koruma kontrol faaliyetlerine ilişkin iş birliği planlamalarının ardından eğitimler sona erdi.

 

 

11 Şubat 2020 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar