Belediye Personeline Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi

Sakarya Büyükşehir Belediyesinde kurum içi personeline yönelik "Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Farkındalık Eğitimi" gerçekleştirildi.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, belediye meclis salonunda düzenlenen eğitimde bilgisayar kullanımı, parola güvenliği, bilgi sınıflandırma, kurumsal bilgilerin gizliliği, temiz masa, temiz ekran, sosyal mühendislik, internet üzerinden güvenli alışveriş, fiziksel güvenlik, internet ve portal kullanımı, e-posta kullanımı ve güvenlik ihlalleri hakkında bilgi verildi.

Yasal sorumluluklar kısmında ise Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, TCK bilişim suçları, 5651 Sayılı Kanun, bilişim vasıtalı suçlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bilişim Sistemleri ve Donanım Şube Müdürlüğü'nde görevli denetçi Tayfun Yortanlı tarafından gerçekleştirilen eğitim sonunda yapılan değerlendirme testinde, yüzde 86 başarı oranı sağlandı.

 

13 Şubat 2020 , Perşembe

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar