FOLKART Erol Duman’la devam kararı aldı

Sakarya Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği 11. Olağan Genel Kurulu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Alicanlar Konağında gerçekleşti. Tek liste halinde gidilen kongrede FOLKART’ın Sinan Çileli ’den sonra yeni başkanı Erol Duman oldu.

24 yıldır Türk Kültürüne hizmet eden ve Halk Oyunlarının sevdirilmesinde, yayılıp yaşatılmasında sonraki uşaklara aktarılmasında büyük görev üstlenen Sakarya Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği (FOLKART), Yerel ulusal ve Uluslararası alanlarda folklor kültürümüzün tanıtılmasında da öncü oluyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Alicanlar Konağı’nda yapılan kongrede Sakarya Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği’nin yönetim kurulu belli oldu.

FOLKART Bir aile ortamıdır

Yapılan Açıklamada, ‘’Derneğimizin mevcut ve bizden önceki tüm yönetici arkadaşlar olarak 24 yıldır Türk Halk Kültürüne hizmet eden ve Halk Oyunlarımızın sevdirilmesinde, yayılıp yaşatılmasında. Bizden sonraki kuşaklara aktarılmasında. Yerel ulusal ve uluslararası alanda tanıtımlarda derneğimizin katkıları oldukça fazladır. Özellikle Sakarya yöresi halk oyunlarının araştırılması ve derlenmesinde. İlimizde yaygınlaştırılmasında ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılmasında çok önemli katkılar sağlamış bulunmaktadır. Derneğimizde yetişen ve usta öğretici konuma gelen çok değerli üyelerimizin bu meyanda önemli katkıları bulunmaktadır. Derneğimiz adeta bir aile ortamındaki çalışma ve üyeler arasındaki sosyal iletişiminin esaslarını çok iyi bir şekilde üyelerine benimsetmiş olması, bizleri onurlandıran bir başka yönümüz olmuştur. Çalışmalarımız zaman zaman ilimizde ve ülkemizde kuruluşundan bugüne kadar kısmen destek görmüş olması bizleri ayrıca memnun etmektedir. Bu desteklerden en önemlileri başta. Başbakanlık tanıtma fonu. Kültür ve turizm bakanlığı. Sakarya Valiliği il özel idaresi ve Belediyeler ilimizdeki bazı kurum ve kuruluşların adlarını zikretmek isterim. Yönetim kurulu olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu çalışma dönemimizde de gençlerimize ve yetişkinlere yönelik olmak üzere.’’ ifadelerine yer verildi.

Erol Duman Başkan oldu

Yönetim Kurulu Listesi şu şekilde;
Yönetim Kurulu (Asil)
Başkan: Erol Duman
Başkan Yardımcısı: İsmail Yaman
Teşkilatlandırma Sekreteri: Aydoğan Enginler
Genel Sekreter: Sunay Oğuzhan
Genel Sekreter Yardımcısı: Osman Kabataş
Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri: Didem Çankaya Kalkan
Mali Sekreter: Barış Şahin

Yönetim Kurulu (Yedek)
Derya Açıkgöz Karakavuz
Güney Çatalbaş
Cemalettin Saydam
Ayhan Kartal
Ömer Önder Sümen
Vahit Kurtuluş
Levent Candan

Denetleme Kurulu (Asil)
Ali Akdeniz
Cemil Sancaklı
Nurdan Kuvan

Denetleme Kurulu (Yedek)
Salim Tokalak
Suna Duman
Ayşe Kabataş

 

10 Ocak 2022 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar