Bilinçlenelim, Bilinçlendirelim

Nuri Bayar Ortaokulu ‘’BİR SU MESELESİ’’ eTwinning Proje grubu öğrencileri ‘’SU,yun önemi ve bilinçli kullanımı’’ konusunda bilinçlenip bilinçlendirmeye devam ediyor.

 Sakarya Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü desteğiyle 03.01.2022 tarihinde gerçekleştirmiş oldukları programda Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Oğuzhan Samed ÖZKARAMAN öğrencilere konuyla ilgili sunum gerçekleştirdi. Mehmet Efe G. ve Yağmur A. isimli öğrencilerin moderatörlüğünde gerçekleşen programa öğrencilerin suyun önemini anlatan şiirler okumasıyla başlanıldı. Program Okul Müdürü Faruk KIRAL, Okul Müdür Yardımcıları Mustafa GÖN ve İsmail DEMİRTAŞ , SASKİ’den Çevre Mühendisi Ayşenur ALKIŞ ÇİFCİ ve Sümeyra DEMİR ,  SASKİ Halkla İlişkiler Sorumlusu Ömer Faruk TÖREMEN ‘in katılımlarıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler programda suyun önemi, bilinçli kullanımının yanı sıra Sakarya’da içme suyu kaynaklarının neler olduğu, içme suyunun hangi aşamalardan geçerek musluğumuza ulaştığı ve kullanılan suyun arıtılma aşamaları ile ilgili de detaylı bilgiler edindiler.

 

Okul Müdürü Faruk KIRAL ‘’ Su, dünyadaki tüm canlılar için hayat demektir. Suyumuzu bilinçli kullanarak hem insanlığa hem de doğadaki diğer tüm canlılara hayat olmaya çalışıyor insanoğlu. Suyumuza sahip çıkalım. Programın hazırlanmasında emeği geçen ‘’Bir Su Meslesi ‘’ eTwinning Projesi Okul Yürütücüsü Öğretmenimiz Yeter Kara’ya ,Müdür Yardımcılarımıza  ve canlılar için can olan bu önemli konuda öğrencilerimize inanan, güvenen ve projeye tam destek veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem YÜCE’ye ,SASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Önder KARAN’ a  ve projeye gönül veren tüm öğrencilerimize çok teşekkür ederim.’’ sözleriyle konunun önemine değindi.

 

Okul Proje Yürücüsü Yeter KARA,projeyi ‘’Projemiz uluslararası bir projedir. Bursa’dan 3, Antalya’dan 1 , Azerbaycan’dan 2, Sakarya’dan 1 okul olmak üzere toplam 7 okul ;70  öğrenciyle yürütülmektedir. Amacımız SU’yun her alanda ne kadar önemli olduğu vurgusuna değinerek,suyumuza sahip çıkmak , onu tasarruflu kullanmak  ve gelecekte su kıtlığı çekmemek adına alınacak önlemler konusunda bilinç kazandırmaktır. ‘’ sözleriyle ifade etti.

Programın sonunda öğrenciler merak ettikleri soruları sorarak etkileşimli bir öğrenme süreci gerçekleştirmiş oldular. SASKİ’nin konuyla ilgili öğrencilere hediyeleri de gün için oldukça anlamlıydı.

 

10 Ocak 2022 , Pazartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar