Konya Tanıtım Günleri’nin gözdesi ‘’FuzulEv’’ oldu

Konyalı Sanayici ve İş adamları Derneği (KONSİAD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “6. Konya Tanıtım Günleri” bu yıl İstanbul Yenikapı da yapıldı. Tanıtım günlerinin gözde standı ise, Eyüp Akbal’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı FuzulE

Akbal; Konya Türkiye’dir

Aslen Konyalı olan iş insanı, FuzulEV FuzulOto Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, İstanbul Konya’dır, Konya bizim için ana vatan gibidir, Türkiye’dir dedi. Başkan Akbal, tanıtım günlerinin amacına ulaştığını belirterek, ‘’Konya’yı merak eden İstanbulluları burada toplamanın kendimizi tanıtmanın gururu ve sevincini yaşıyoruz. Standımıza büyük bir ilgi var. Konya’nın bir şirketi olarak onların da bize sahip çıktığını görebiliyoruz. Çok güzel bir sonuca ulaştığımızı düşünüyorum. Konya günlerinde bizleri yalnız bırakmadılar. Konya’mızın kültürünü tanıtmak ve İstanbul’daki iş adamlarını birbirleri ile tanıştırmak. En güzel tarafı birilerini tanımak ve iş birliği geliştirmektir. Bu amaca ulaştık. Bu kış gününde sıcak ortamı oluşturanlara teşekkür ediyorum. Umarım her yıl bir önceki yıla göre daha farklı ve daha güzel bir şekilde düzenlenir. ‘’ dedi.

3 bine yakın istihdam

Başkan Akbal FuzulEv’in istihdam sağlama konusunda da öncü firmalardan olduğunu belirterek 3 bine yakın kişiye istihdam sağladıklarını ve bu sayının %45’ini kadınların oluşturduğunu dile getirdi. Akbal, ‘’Şirketimiz 30 yılı geride bıraktı. Biz bünyemizde birçok şirketi barındırıyoruz. İş Dünyası’nda kadınlara önem veriyoruz, çalışanlarımızın %45’ini kadın personelimiz oluşturuyor.’’ dedi.

Açılışta bir çok önemli isim yer aldı

Konya Tanıtım Günleri’nin açılışını; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, KONSİAD Başkanı Kemal Çelik, Konya Valisi Vahdettin Özkan yaptı.

14 Ocak 2022 , Cuma

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar