Türkiye şehitleri için yürüdü

107 yıl önce Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit düşen binlerce asker, Sarıkamış’ta düzenlenen törenlerle anıldı. Sarıkamış Platformu düzenlenen etkinliklerde protokol de en ön sırada şehitlerimiz için yerini aldı.

Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ve Rus İmparatorluğu arasında Sarıkamış’ta gerçekleşen kara çatışmalarında, Osmanlı İmparatorluğu’nun askeri taktik hatası sonucu binlerce askerimiz şehit olmuştu. Her sene olduğu gibi bu sene de Sarıkamış şehitleri için 107.yıl anma etkinliği düzenlendi. ‘’ Türkiye Şehitlerle Yürüyor’’ adı altında düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlandı.

Sarıkamış Platformu en önde yerini aldı

Sarıkamış Platformu’nun organizatörlüğünde Sakarya başta olmak üzere birçok ilden insanlar şehitleri anma etkinliğe katılım sağlandı.

Kızılçubuk zirvesinden başlayan 8 kilometrelik yürüyüşe katılanlar arasında Sarıkamış Platformu Başkan Yardımcısı Oktay Yavlal ve beraberinde Aydın Alkan, Kubilay Cengiz, Genel Sekreter Özlem Yılmaz Ünlüer, Sarıkamış Platformu Sakarya İl Temsilcisi Mustafa Karabudak, Cumhur Ekinci, Sedat Yıldırım, CaferYıldırım, Köksal Yüzbaşıoğlu, Yıldırım Candan, Ümit Kabay, Cihan Yılmaz haberpi yayın yönetmeni Adalet Bora, Alaattin Gürbüz, Nurettin Gültekin, Salih Özyiğit, Enbiya Gül, Köksal Toksoy Suat Ögel, Burhanettin Özçel yer aldı.

 

Sarıkamış Platformu Başkan Yardımcısı Oktay Yavlal, maneviyat dolu yürüyüş boyunca katılamayan sarıkamış platformu üyeleri için sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayın yaptı. Başkan Yardımcısı Yavlal, ‘’ Şehitlerimiz için düzenlenen bu etkinliğe hava soğukluğuna bakmadan, binlerce vatandaşımız katılım sağladı. Bu ülkenin evlatları şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak’’ dedi.

 

16 Ocak 2022 , Pazar

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar