Artan maliyetler beraberinde zam getiriyor

Ürünlere gelen zamlar vatandaşı zor durumda bırakırken, artan ambalaj ve hammadde fiyatlarındaki artış üreticilerin belini büküyor.

Düşen alım gücü karşısında sık sık gelen zamlar hem üreticinin hem tüketicinin canını yakıyor. Üreticiler; İthalata bağımlı ürünlerde ambalaj fiyatlarının çoğu zaman ürün fiyatını geçtiğini belirtiyor. 

 

Hammadde fiyatlarındaki yükselişler, etiket fiyatlarında oynamaya ve raflarda gittikçe yükselen ürün fiyatlarına sebep oluyor. 

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Mart ayı enflasyonunda üretici fiyatlarındaki yıllık artış oranı yüzde 114.97 ye çıktı. Uzmanlar, üretici fiyatlarındaki artışların kısa sürede ve yüksek oranda tüketici fiyatlarında da karşılık bulduğunu belirtti.

6 Nisan 2022 , Çarşamba

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar