Süt Birliği Başkan Adayı Semih TUNA: Genç nesli bu işe yönlendirmeliyiz

Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye Süt Üreticileri Birliği başkan adayı Semih Tuna, yaklaşan başkanlık seçimleri öncesi çalışmalarına hız verdi.

Hacılar, Yeşilyurt, İlyaslar, Kasımlar ve Çelebiler Mahallelerinde süt birliği toplantıları düzenleyen başkan adayı Semih Tuna ve yönetim kurul üyeleri, genel kuruldan zaferle ayrılacaklarını ve kazanan tarafın üretici olacağına dikkati çekti.

Küçük üreticinin bu işlerden para kazanamadığına dem vuran Semih Tuna, 'büyük balık küçük balığı yutar' misalini örnek göstererek küçük esnafın gün geçtikçe küçüldüğünü, olumsuz şart ve koşullar ile birlikte mecburiyetten üretici kimliğinden uzaklaştığını kaydetti. Ortak akılla hareket edeceklerinin altını çizen Tuna, marka kurulmasını ile ulaşımda kolaylıklar kurulması ve üreticilerin derdini sahiplenecekleri bir yönetim anlayışı ile hizmet vereceklerini söyledi.

Risk almalıyız

'Hesap veremeyeceğimiz hiçbir şeyin altına imza atmayacağız!' diye konuşan Tuna, 'burada atıp tutmanın yeri yok' şeklinde devam ettiği cümlesinde pazar konusuna dikkatleri çekti ve: " Pazar konusunda çok ciddi sıkıntılar var. Yurt dışında üretilen sütün %20'si mamul yapılıyor ve pazarda satılıp üreticinin kendisine de gönderiliyor. Üreticimizin mutlaka bir markası olmalı ve bunun için risk almalıyız." diyerek yeniliklere ve gelişen koşullara göre açık olunması gerektiğini ifade etti.

Gençlerin önünü açmalıyız

'Genç nesli bu işlere yönlendiremiyoruz!' şeklinde tespit ve görüşünü paylaşan Semih Tuna, "Maalesef genç nesil ilerisini göremiyor." dedi. Avrupa'nın bu konu da epey ilerleme kaydettiğini belirten Tuna, "Biz de olumlu olduğu kadar olumsuzluklar da var. Mesela akşamdan sabaha bakan değişiyor ve başladığınız işi yarım bırakmak mecburiyetinde kalıyorsunuz." şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

 

14 Haziran 2022 , Salı

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar