Kutsal topraklara gidecek adaylara özel seminer düzenlendi

Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan hac ve umre ibadetleri için hasret bitti.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covit-19 pandemisi nedeniyle Suudi Arabistan Hac ve Umre ziyaretlerini durdurmuştu. 2 Yıllık aranın ardından kısıtlamaların kaldırıldığı açıklanırken; Hilal Turizm Hac ve Umre Organizasyonu Sorumlusu Metin Şahin, Mecidiye Camii’nde 2022 Yılı Hac Organizasyonu ile Sakarya’dan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik haccı daha iyi anlaması ve öğrenmesi amacıyla bilgilendirme semineri düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kafile başkanı olarak görevlendirilen Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, din görevlisi Hendek Karadere Merkez Camii İmam Hatibi Hasan Kefelioğlu ve Hilal Turizm Sakarya sorumlusu Metin Şahin Hoca rehberliğinde düzenlenen seminerde; Şahin ile Kafile Başkanı Bayraktutar, ilk kez kutsal topraklara ayak basacak olan hacı adaylarına yolculuk öncesi ve sonrası farz, vacip ve sünnetler hakkında bilgilendirmelerde bulunurken dikkat edilmesi gereken konulara da açıklık getirdi.

15 Haziran 2022 , Çarşamba

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar