BİMUD Başkanı Uygur: Teknoloji devleriyle yarışacak potansiyelimiz var…

BİMUD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Uygur, Otomotiv Bilim Kurulu Başkanı İhsan Boya, Mikron Grup ve SDG Mühendislik sahibi BİMUD Ticaret Kurulu Başkanı Ömer Türit, Metaverse ve gelişen ileri teknoloji konularında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (

‘Metaverse’ kavramının ‘öteki evren’ ve ‘sanal evren’ gibi tanımları olduğunu belirterek diğer bir anlamda da ‘kurgusal evren’ niteliği benzetmesinde bulunan Çengel, ‘’ Şu an gerçek bir dünyanın içindeyiz. Metaverse’ün içerisine girdiğimiz zaman kurgusal bir evrenin içerisinde bulunacağız ve bu evrende daha birçok evren olacak.’’ diyerek geleceğin internetinin Metaverse olacağına işaret etti.

BİMUD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Uygur, görüşmeden dolayı çok memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ’’Bilim İnsanları ve Mucitler Genel Merkezi olarak Metin Çengel hocamızla ekibi Metaverse ile ilgili bizlere çok güzel sunum ve bilgilendirmelerde bulundular. Çağımızın en çok takip edilen teknolojisi sayesinde ticaret, sanayii, iş görüşmeleri, fuarlar ile birlikte eğitim sisteminin geldiği ve gideceği yer, konum ve durumları uygulamalı olarak görme fırsatımız oldu. İleri zamanda ortak çalışmalar üzerinde nasıl buluşabilir ve neler yapabiliriz şeklinde değerlendirmeler de bulunarak bir takım kararlar üzerinde mutabık kaldığımız konular oldu. Metin Çengel Hocamıza çok teşekkür ediyoruz.’’ diyerek gelecek adına çok olumlu ve faydalı bir görüşme sağladıklarını kaydetti.

22 Haziran 2022 , Çarşamba

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar