Korucuk’ta kanser hastalarının feryadı Doktor istiyorum...

Sakarya Korucuk araştırma hastanesinde Onkoloji bölümünde doktor kalmıyor. Hastanede yaklaşık 300 kanser hastası tedavi görüyor ve sadece 2 doktor var

Karasu’dan haberci Cihan Emre’nin babası da Korucuk Araştırma Hastanesinde kanser tedavisi görüyor. Cihan Emre, hastanede bulunan 2 doktorun da tayin olacağı haberi üzerine sosyal medyada bir kampanya başlattı. Bu kampanyanın adı “doktorsuz olmaz” kampanya kısa sürede destek buldu.

İşte Cihan Emre’nin sosyal medyada paylaştığı  yazı:

“Doktor istiyorum...

Sakarya Korucuk araştırma hastanesinde Onkoloji bölümünde doktor kalmıyor.

23 Ağustos 2013 tarihinden bu yana Sakarya araştırma hastanesi haftada 3 gün gittiğim yer. Babam akciğer tedavisi görmekte. Hastanede şuan onkoloji bölümünde 2 doktor bulunmakta. Biri Erkan Bey diğeri Meltem Hanım hasta sayısı ise yaklaşık 300.


Hastanede yatak tedavisi gören 20 hasta bulunmakta ve yatış bekleyen onlarca hasta var.
Doktorlarımız inanın öğle yemeklerini bile polikliniklerinde yemekteler.
Fakat önümüzdeki ay Erkan Bey temmuz ayında da Meltem Hamın tayinleri nedeniyle ilimizden gidecekler.
Ben ve benim durumumda bulunan kişiler kara kara düşünmekteyiz. Hastalarımızın durumu ne olacak. Anlatmakla bitmez dertler içersinde bulunan hasta ve yakınlarının sesini kim duyacak.

Dün saat 12.00’den akşam 18.00’e kadar bir film isteği için bekledim. Şikayetçi değilim bekleyelim. Fakat benim durumumda bekleyenlerin işini sadece bir stajyer yapabilirdi. Doktorlarımız hem mevcut randevulu hastayı muayene ediyor, hem kemoterapiye girecek olanların ilaçlarını yazıyor, hem de her hastanın kan değerlerini kontrol ediyor.
Kimsesiz olup hastane kapılarında bekleyenler var.
 

Onkoloji bölümünde bulunan sekreterler Ahmet Bey, Semra ve Ayşe Hanım ise tüm zorluklara rağmen bizlere ellerinden gelenin fazlasıyla yardım ediyorlar.

İlimiz sağlık yetkilileri ve parti ayırt etmeksizin tüm siyasetçilerini ve milletvekillerimizi hatta bakanımızı bu zor durum için bizlere yardımcı olmalarını rica ediyorum.

KANSER vakalarının en çok görüldüğü ilimizde doktor sayısının az olması bizleri çaresizliğe itmektedir”.

 

26 Nisan 2014 , Cumartesi

Siz de yorumlarınızı yazınız

Adınız :
E-Posta :
Mesajınız :
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunan Haberler


İlgininizi Çekebilecek Haberler


Son Yorumlananlar