Amatör Ruh

Mehmet Tüysüz
radyonethaber@gmail.com


Sakaryaspor’un 1074 Çankırıspor kupa maçında ortaya koyduğu oyun, ilerisi için çokta umut verici değildi. Geçen yıl son anda kaçırılan şampiyonluğun, bu yıl mutlaka elde edilmesi için oluşturulan takımın, amatör bir takım karşısında bu denli kötü oyun ortaya koymasının faturası yönetim tarafından önce Abdullah Ercan’a kesildi, görünen o ki, bundan sonraki süreçte de Suat Kaya’ya kesilecek. Peki bu takımı oluşturan yönetim,  alınan sonuçlarda hiçmi kabahati yok.

Oyuncular öylesine vurdumduymaz ki, tahammül etmek gerçekten zor. Ayağına topu alan her oyuncu kendi egosunu tatmin etmek için mücadele veriyor. Sakaryaspor gibi Türk sporuna damgasını vurmuş bir kulübün oyuncusu, daha sorumlu davranmak ve sahada Sakaryaspor için mücadelesini vermek zorundadır. Bireysel mücadele, oyuncuların yorulup oyundan düşmesine sebep olurken, kenarda Suat hoca herkes gibi maçı seyretmekle yetindi.

1074 Çankırıspor takımı eğer Sakaryaspor’un adından korkmadan oynasaydı, inanın maç uzatmalara gitmeden farklı biçimde bitebilirdi. Sakaryasporlu oyuncuların, karşımızda amatör takım var nasılsa maçı alır tur atlarız düşüncesi çok pahalıya mal oldu. Sakaryaspor’un bu kupayı alma gibi bir iddiası yok, bunu kabul ediyoruz, ama hiçbir oyuncunun böylesine kötü bir oyunla amatör bir takıma maç vermesi kabul edilebilir bir durum değil.

Umuyorum bu maç Sakaryaspor için kırılma maçı olur ve ligdeki mücadele için bir referans olarak alınır. Ayrıca Sakaryaspor’u temsil eden herkesin kendisini sorgulamasına vesile olur.

Ne kadar profesyonel olursanız olun, sahada amatörce mücadele etmezseniz, başarıyı yakalamanız mümkün değil. Aslında Sakaryaspor özelinde Türk futbolunun yaşadığı sorunda budur…

 

27 Eylül 2019 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
PİYASA VERİLERİ

SAKARYA

EMLAK İLANLAR
PUAN DURUMU
YAZARLAR
  1. Mehmet Tüysüz SONUÇTAN MEMNUNMUSUNUZ, BİZ DEĞİLİZ
  2. 'Türkiye tımarhanesi!'
  3. AMAAAN PETROL CANIIIM PETROL
  4. BU DAVA BAŞKA DAVA HALA ANLAMADIN MI?

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/radyohaber/public_html/dosya/instagram.php on line 80