Finalin Sonucu; Sakaryaspor “0” Erkan Zengin “1”

Mehmet Tüysüz
radyonethaber@gmail.com


Tüm şehir, takımı sahiplenerek üzerine düşeni yapmak için Bursa Timsah Arenayı hınca hınç doldurmuş, saha içinde mücadele eden oyuncularında bu inanılmaz sevgi desteğine karşılık vermesini bekliyordu. Ama büyük umutlarla gidilen final maçı çok dramatik bir sonuçla neticelendi. Böylesine muhteşem bir taraftarı olan takımın bu denli kötü oyunu,  destek amaçlı Bursa’ya giden taraftarın sevincini heyecanını başka bahara ertelemek zorunda bıraktı.

Türk futbol tarihine ürettiği oyucularla ve elde ettiği başarılarla damgasını vuran Sakaryaspor, şampiyonluğu İstanbul’un bir semt takımından çok daha fazla hak ettiği gerçeğini sahada mücadele eden oyuncuların dışında herkes kabul etmişti aslında.

Böylesine önemli bir maçta, oyuncuların kendi egolarını tatmin etmek için takım oyunundan uzak bir mücadeleyi seçmeleri, bu sonucun yaşanmasına sebep olmuştur. Sahada mücadele eden 11 kişi bir Erken Zengin’e önlem alamadı. Maç, tabiri caizse Erkan Zengin ile Sakaryaspor arasında geçti. Şaban hoca ilk yarı bu durumu seyretti ama devre arasında buna bir önlem alır diye düşünürken ikinci yarı ile birlikte hiçbir şeyin değişmediğini gördük.

Karagümrük takımı Sakaryaspor’un marka değerinden olacak ki, ilk yarı çok etkili olamadı. Ama ikinci yarı karşısında inanılmaz kötü oynayan bir Sakaryaspor görünce, kedinin fare ile oynadığı gibi bir oyun senaryosu yaşandı. Rakip takım oyuncuları kariyerlerinin sonuna gelmiş olmalarına rağmen güçlerini sonuna kadar kullanarak hak ettikleri bir şampiyonluk yaşadılar. Genç bir kadroya sahip olan Sakaryaspor, rakibin bu zaafını avantaja dönüştürecek hiçbir eylem yapamadı.

Dün akşam muhteşem olan tek şey taraftardı. Böylesine tutkulu, takımına böylesine sevgi ve aşkla bağlı bir taraftar kitlesi çok nadir görülür. Belki takım şampiyon olamadı ama taraftar göstermiş olduğu performansla birinci ligi hak ettiğini dün akşam tüm Türkiye’ye gösterdi.

Yönetimin, yeni sezon için kadro yapılanmasına giderken, öncelikli hedefinin Sakaryaspor olan oyuncularla kadroyu şekillendirmesi çok önemli. Böylesine dramatik bir sonucu elde etmek için dışardan oyuncu alınmasına gerek yok bence. Sakarya’da bu seviyenin de üzerinde çok oyuncu var. Futbolcu izleme ekibinin ilk hedefi Sakarya şehri olmalı.  Bu şehirde daha birçok Aykutlar, Oğuzlar, Turanlar, Tuncaylar, Hakanlar var. Yeterki görmek isteyin.

Bu şehre ve bu taraftara yakışacak mücadele gücüne sahip, taraftarın sevgisine ve aşkına aynı şekilde karşılık verebilecek oyuncuların Sakaryaspor’u temsil etmesi çok önemli. Bir düşünün dün akşam kaybeden oyuncularmı yoksa bu şehir ve bu taraftarmı.

 

29 Mayıs 2019 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
PİYASA VERİLERİ

SAKARYA

EMLAK İLANLAR
PUAN DURUMU
YAZARLAR
  1. Mehmet Tüysüz SONUÇTAN MEMNUNMUSUNUZ, BİZ DEĞİLİZ
  2. 'Türkiye tımarhanesi!'
  3. AMAAAN PETROL CANIIIM PETROL
  4. BU DAVA BAŞKA DAVA HALA ANLAMADIN MI?

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/radyohaber/public_html/dosya/instagram.php on line 80