Muhteşem Jenerasyon

Mehmet Tüysüz
radyonethaber@gmail.com


Trabzonspor yönetimini, böylesine genç, böylesine enerjik ve böylesine yetenekli oyuncuları camiaya kazandırdıkları için cani gönülden tebrik ediyorum.

Dün akşamki Hoffenheim maçını asla ölçü almıyorum, ama maçta gördüklerim ilerisi için beni inanılmaz umutlandırdı. Geçen yıl ve bu yıl takıma kazandırılan genç oyuncular, alman ekolünün temsilcisi karşısında öylesine etkili bir futbol sergilediler ki, tek kelime ile muhteşemdiler. İşin en güzel yanı da, bu oyuncularım isimlerini ezberlemek için kendimizi parçalamayacağız. “Çünkü hepsi bizden birileri”

Bu oyuncular, takıma daha yeni katılmış olmanın heyecanını yaşamalarına rağmen, yere sağlam basarak, inanılmaz bir pas trafiği ile rakibi bozguna uğrattılar. Bu yıl ne olur bilemem ama bu oyunculara sahip çıkılır ve seneye de takımda tutulurlarsa, bu gençler önümüzdeki 10 yıla damgasını vururlar. Yusuf Sarı’nın attığı üçüncü gol, futbol aklının ne denli olgunlaştığının en güzel örneğidir.

Beni endişelendiren tek şey, 35 yıl sonra aslına dönen Trabzonspor’un, ekonomik gerekçelerle heba edilmesidir. “Yusuf Yazıcı örneğinde olduğu gibi”.  Yönetime sormak isterim, bu takımın bir parçası olan, aynı zamanda taraftarı olarak ta gönül bağı bulunan Yusuf Yazıcı’nın neden gitmek istemesidir. İşte bizi endişeye sürükleyen tamda budur. Yusuf’un satılması durumunda onun gibi bir oyuncuyu ne kadara alabilirsiniz, yada onun kalibresinde bir oyuncu bulabilirmisiniz.

Yönetimden ricamızdır, 35 yıl sonra yakalanan bu altın jenerasyonun korunması ve artık o büyük hasrete “Sampiyonluk” son verilmesidir. Biz inanıyoruz, bu çocuklar belki bu yıl değil ama seneye tartışmasız şampiyonluğu göğüsleyecek yeteneğe ve kaliteye sahipler ve inanın bir şampiyonluk değil belki birkaç şampiyonluk yaşatacaklardır.

Bu muhteşem jenerasyonun ayak seslerini dün akşam bizler gibi tüm Türkiye’de hissetti. Uyuyan dev yine kendi dinamikleri ile ayağa kalktı ve kutlu yürüyüşe başladı. 84 şampiyonluğundan bu yana, kimliğini arayan takım, artık gerçek kimliğini bulmuş olarak bu ligde mücadele edecek ve bu yıl lige damgasını vuracaktır. Ligin başlamasını böylesine sabırsızlıkla beklememiştim.

Haydi Trabzonspor taraftarı, sandıklarda küflenmeye yüz tutmuş flamalarınızı çıkarın, bu yıl Trabzonspor’un yılı olacak. Bu gençler 2019-2020 sezonunda inanılmaz hikayeler yazacaklar, bu hikayelerin yazılmasına ortak olmak için şimdiden tribünlerdeki yerlerinizi ayırtın. Ligin başlaması ile birlikte, ligin rengi “Bordo-Mavi” olacak. 

Her Şey Muhteşem Olacak…

 

26 Temmuz 2019 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
PİYASA VERİLERİ

SAKARYA

EMLAK İLANLAR
PUAN DURUMU
YAZARLAR
  1. Mehmet Tüysüz SONUÇTAN MEMNUNMUSUNUZ, BİZ DEĞİLİZ
  2. 'Türkiye tımarhanesi!'
  3. AMAAAN PETROL CANIIIM PETROL
  4. BU DAVA BAŞKA DAVA HALA ANLAMADIN MI?

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/radyohaber/public_html/dosya/instagram.php on line 80