Sakarya Spor Bu Olamaz....

Mehmet Tüysüz
radyonethaber@gmail.com


Sakaryaspor’un playofa kaldığı geçtiğimiz sezonundaki oyunu, bu yıl için beklentileri yükseltmişti. Fakat sezon başında yaşanan yönetim sorunları nedeni ile takım sezona tam hazırlanamamış görünüyor. Bunu Elazığspor maçında daha net gözlemledik.

Yeni sezonda yeni bir hoca ile yola çıkan Sakaryasporun amacı tabiki bir üst lige çıkmak olarak belirlenmiştir. Bu hedefe varmak için, Elazığspor maçındaki oyununun yeterli olması mümkün görünmüyor. Abdullah hocanın ve oyuncuların sergilenen oyunun üzerine koymaları gerekmektedir. Hızlı ve ayağa pas yapan, sahayı enine değil dikine kullanan, kendi için değil takımı için oynayan, şehri ve kulübü benimsemiş oyuncuların bu takımı başarıya götüreceği gerçeğini gözardı etmemeliyiz.

Elazığspor maçında takım çok dağınıktı. Takım oyunundan uzak olan oyuncular, bireysel hareket edince yenilgide kaçınılmaz oldu. Oysa başarı için sahaya çıkan 11 oyuncunun birbirini tamamlaması, arkadaşının açığını kapatması, birlikte hücum ve birlikte defans yapması gerekmektedir. Böylesine yavaş hareket eden bir takımın maç kazanması ancak tesadüflerle olur.

Yönetimin, hocanın ve oyuncuların bir karar vermesi gerekmektedir. Bu yılki hedef nedir, eğer şampiyonluksa bu görüntüyle çok zor. Geride bıraktığımız maçın bana verdiği izlenim çok vahim. Bu camiayı temsil eden oyuncuların, Sakaryaspor’a yakışır mücadele etmelerini bekliyoruz.

Her takım yenilebilir ve puan kaybedebilir, bu sporun doğasında var, ama sahada mücadele etmeden maç kaybetmek affedilir bir durum değildir.

Umarım geride bıraktığımız maçtan dersler çıkarmış oluruz. Sakaryaspor bu olamaz, olmamalı da.

12 Eylül 2019 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
PİYASA VERİLERİ

SAKARYA

EMLAK İLANLAR
PUAN DURUMU
YAZARLAR
  1. Mehmet Tüysüz SONUÇTAN MEMNUNMUSUNUZ, BİZ DEĞİLİZ
  2. 'Türkiye tımarhanesi!'
  3. AMAAAN PETROL CANIIIM PETROL
  4. BU DAVA BAŞKA DAVA HALA ANLAMADIN MI?

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/radyohaber/public_html/dosya/instagram.php on line 80